“Nusaybin’e yaklaşık 2 milyar TL kaynak ayrıldı”

AK Parti MKYK üyesi ile Siyasi ve Hukuki İşler Genel Başkan Yardımcısı Zeynep Alkış, Mardin’in Nusaybin ilçesi için başlangıç olarak yaklaşık 2 milyar TL kaynak ayrıldığını söyledi.

Mardin- AK Parti MKYK üyesi ile Siyasi ve Hukuki İşler Genel Başkan Yardımcısı Zeynep Alkış, sokağa çıkma yasağının kısmen kaldırıldığı Nusaybin'de STK temsilcileri ve esnafı ziyaret ederek sorunlarını dinledi.

Bir heyetle Nusaybin'e gelen Alkış, Mardin Vali Yardımcısı Murat Sarı, Kaymakam Ergün Baysal, Esnaf ve Sanatkarlar Odası, Eğitim Bir Sen, Ticaret ve Sanayi Odası ile Seyit-der yöneticileriyle görüştü. Kaymakam Baysal ve STK temsilcilerin ilçenin sorunlarını dinleyen Alkış, ilçedeki sorunları çözmek için Başbakan Binali Yıldırım'ın talimat verdiğini söyledi.

"Yaraları sarmak için hükümet olarak büyük bir yatırım hamlesi başlatıyoruz" diyen Alkış şöyle konuştu:

Nusaybin, Sur, Şırnak, Silopi, İdil, Cizre ve Yüksekova için dev projeler hazırlandı. Konut ve alt yapı sorununu çözmek için Sayın Başbakanımız Binali Yıldırım talimatlarını verdi ve çalışmalar başladı. Bizzat yatırımlar, devletimiz ve hükümetimiz tarafından yapılacak. Terörün yerle bir ettiği her yer yeniden inşa edilecek, yaralar inşallah sarılacak. Nusaybin için başlangıç olarak yaklaşık 2 milyar TL kaynak ayrıldı. Konutların temelleri atılacak, hastane, okul, park, cami, gençlik ve kadın merkezleri, sosyal ve kültür merkezleri de inşa edilecek.

Açıklamalarında 15 Temmuz FETö'nün darbe girişimine de değinen Alkış, "Biz kardeşlik için mücadele ediyoruz. Refah ve huzur için çalışıyoruz. Bakın, Türkiye kanlı bir darbe girişimini geride bıraktı. Millet ayağa kalktı, darbecileri dize getirdi. Yeni bir tarihin yazılışına hep birlikte tanıklık ediyoruz. Tarihi, millet destansı duruşuyla yazdı. FETö darbe girişimi başka ülkede yaşansaydı ekonomisi yerle bir olurdu. Biz de ise darbenin hemen ardından yeni yatırımlar başladı, bölgemizin geleceğini yeniden inşa etmek için topyekûn seferberlik ilan edildi. İ

Nusaybin ilçe merkezindeki esnafı ziyaret ederek sorunlarını dinleyen Alkış daha sonra ilçeden ayrıldı. (İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Öne Çıkan Haberler