Öğrenci velileri için okul önlerine çadır kuruldu

Gaziantep’te YGS sınavına giren öğrenciler ve aileleri için sınavın yapıldığı okulların önünde kurulan çadırlarda ücretsiz çay ve su ikramında bulunuldu.

Yükseköğretime Geçiş Sınavı'na (YGS) giren öğrenciler ve ailelerinin faydalanması için sınavın yapıldığı 18 okulun önüne Şahinbey Belediyesi tarafından stant kuruldu. Stantlarda ücretsiz çay ve su ikramı yapıldı.

YGS sınavına girmek için okullara gelen binlerce öğrenci ve aileleri, açılan stantlarda karşılandı. Sınavın yapıldığı 18 okulun önüne sabahın erken saatlerinde stant kuran belediye ekipleri, öğrencilere ve ailelerine ücretsiz olarak çay, su, şeker ve kolonya ikramında bulundu.

Şahinbey Belediyesi Başkanı Mehmet Tahmazoğlu da okulları ziyaret ederek çocuklarını bekleyen ailelerle sohbet etti.

Tahmazoğlu, "YGS'ye giren tüm öğrencilerimize başarılar diliyorum. Onlar sınavda ter döküyorlar. Emek verdiler, çalıştılar ve bu çalışmalarının karşılığını almak istiyorlar. İnşallah herkes istediği üniversiteyi kazanır, biz de öğrencilerimiz için dua ediyoruz. Tabi dışarıda da anneler, babalar, ablalar, kardeşler onlar için dua ediyorlar. Okul bahçesinde ya da okul dışında bekliyorlar. Biz de Şahinbey Belediyesi olarak onlara su, çay ikramında bulunup oturacak yer temin ediyoruz. Amacımız ailelerin rahat bir ortamda beklemesi. Ekiplerimizle birlikte onların rahatı için çalışıyoruz. Ben yeniden bütün öğrenciler ve aileleri umduklarına nail olurlar diyorum, başarılar diliyorum." dedi. (İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler