Mardin'de öğrenciler, çevre temizliğine dikkat çekmek ve farkındalık oluşturmak amacıyla atık topladı.

Mardin Artuklu Üniversitesi Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığına bağlı Sağlık ve Spor Öğrenci Topluluğu, "Temiz Çevre, Temiz Toplum, Temiz Gençlik" sloganıyla, çevre temizliğine dikkat çekmek ve farkındalığı artırmak amacıyla kampüs alanında genel temizlik etkinliği düzenledi.

Çevre temizliği etkinliğinin, insan sağlığını ve çevre kirliliğini önleyici tedbirlerin alınması noktasında bir bilinç oluşturduğu için önemli olduğunu ifade eden Mardin Artuklu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Ağırakça, eğitim ve akademik çalışmalarının yanı sıra üniversite olarak öğrencileri sosyal sorumluluk projelerine yönlendirdiklerini belirtti.

Çevre kirliliği konusunda toplumun her kesiminden ve her yaştan insana büyük sorumluluklar ve görevler düştüğünün altını çizen Ağırakça, Mardin Artuklu Üniversitesinin alanında uzman mezunlar vermekle birlikte doğru insan olmanın gerektirdiği ahlaki ve sorumluluk bilinci yüksek bireyleri ülkeye kazandırmayı kendisine görev edindiğini söyledi.

Mardin Artuklu Üniversitesinin her geçen gün artan öğrenci sayısıyla birlikte büyük bir aile olduğunu sözlerine ekleyen Ağırakça, öğrencilerin kampüste geçirdikleri zamanın, evlerinde bulundukları zaman diliminden fazla olduğunu hatırlatarak, öğrencilerden kampüsü sahiplenmelerini istedi.

Etkinliğe, üniversitenin 40 öğrenci kulübüne üye olan 500'den fazla öğrencinin yanı sıra Mardin Gençlik Merkezi de katılım gösteriyor. (M. Salih Keskin – İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler