Öğrencilerden Mevlid Kandili dolayısıyla ikram

Adıyaman'ın Kahta ilçesinde imam hatip öğrencileri, Mevlid Kandili dolayısıyla cuma namazının ardından cami cemaatine Hadis-i Şerif yazılı lokum ikram ettiler.

Ebu Sadık Anadolu İmam Hatip öğrencileri ve İngilizce Öğretmeni Özdemir Ece, cuma namazı çıkışında cemaate içerisinde bir hadis ve lokum bulunan hediye ikram etti.

Kahta Ebu Sadık Anadolu İmam hatip öğrencilerinin düzenlediği "Mevlit Kandiliniz Mübarek Olsun" cuma namazı çıkışı öğrencilerin cemaate bir içerisinde bir hadis ve lokum dağıtmaları cemaat tarafından ilgiyle karşılandı.

Amaçlarının Hz Muhammed'in güzel ahlakını ve hadisleri evlerine götürüp ev sakinleriyle de paylaşmak olduğunu belirten Ece, “Mevlit haftası dolayısıyla Kâhta’daki bütün camilerde hadis ve lokum dağıtıyoruz. İçerisinde Hz. Muhammed’in (sav) hadislerinin bulunduğu ikramlarda bulunuyoruz bunları evlerine götürüp ev halkıyla paylaşmalarını arzu ediyoruz. Bu maksatla bir birliktelik diliyoruz inşallah maksadına ulaşır tekrar herkesin kandilini kutluyoruz.” dedi

İkramlarda bulunan öğrenciler ise okullarının bu ikramlarını dağıtmaktan mutluluk duyduklarını dile getirdiler. (Ömer Faruk Aydın-İLKHA) 

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler