Şanlıurfa’nın Birecik ilçesinde, 10 Kasım etkinliklerinde öğrencilere ayin yaptıran okul müdürü görevden uzaklaştırıldı.

Mustafa Kemal'in ölümünün 81. yılı sebebiyle Şanlıurfa’nın Birecik ilçesinde düzenlenen anma törenlerinde, öğrencilere ayin yaptırıldığı ortaya çıkmıştı.

Sadettin ve Feyhan Karaata ortaokulunda çekildiği iddia edilen görüntülerde, öğrencilerin düzenlenen törende Mustafa Kemal'in posteri önünde eğildikleri gözüküyordu.

Görüntülerin sosyal medyada paylaşılmasıyla gelen tepkiler üzerine Milli Eğitim Bakanlığı soruşturma başlatmıştı.

Yapılan açıklamada, "10 Kasım Atatürk'ü Anma Programı kapsamında, günün anlam ve öneminden uzak ve kamuoyunda olumsuz algıya sebebiyet veren nitelikte etkinliklere yer verildiği tespit edilmiştir. Bakanlık maarif müfettişlerince titizlikle soruşturulmakta olan konunun hassasiyetine binaen, etkinliğin icra edildiği okul müdürleri hakkında görevden uzaklaştırma tedbiri alınmıştır. Soruşturma süreci hassasiyetle ve en kısa sürede tamamlanacaktır." İfadeleri kullanılmıştı.

Alınan bilgiye göre, yapılan soruşturma neticesinde Şanlıurfa’nın Birecik ilçesi, Sadettin ve Feyhan Karaata ortaokulu müdürünün de görevden uzaklaştırıldığı belirtildi. (İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler