Okçular kıyasıya yarıştı

Gaziantep’te düzenlenen “Okullar Arası Okçuluk İl Birinciliği Müsabakası”nda öğrenciler kıyasıya yarıştı.

Gaziantep Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile Şahinbey Belediyesi’nin birlikte organize ettiği “Gaziantep Okullar Arası Okçuluk İl Birinciliği Müsabakası” Akkent Spor Köyü okçuluk sahasında yapıldı.

Birçok spor faaliyetine ev sahipliği yapan Akkent Spor Köyü bu kez okçuları ağırladı. Akkent Spor Köyü’nde düzenlenen yarışmaya 37 okuldan toplam 168 sporcu katıldı. Minikler, küçükler ve yıldızlar kategorisinde gerçekleşen yarışmada sporcular hedefi 12’den vurmak için yarıştılar.

Yarışmanın ardından açıklamalarda bulunan Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, “Ata Sporu” olarak adlandırılan okçuluk sporunun önem verdikleri spor dallarından birisi olduğunu ifade etti.

Sporu geliştirmek için önemli çalışmalara imza attıklarını ifade eden Tahmazoğlu, “Gaziantep’te ve Şahinbey’de sporun ilerlemesi, her yaştan vatandaşlarımızın spor yapabilmeleri için önemli projelere imza attık. Akkent Spor Köyü'müz 86 bin 500 metrekare alan üzerine kurulu ve içerisinde halı sahalar, basketbol ve voleybol sahaları, kapalı spor salonu, okçuluk, ampute sahası, yürüyüş yolları ve bisiklet yollarıyla herkesin spor yapabileceği bir mekan. Burada her yaştan vatandaşımız kendine göre yapacağı bir spor dalı mutlaka bulabilecektir. Okçuluk sporu da belediye olarak önem verdiğimiz spor dallarından birisi. Ata sporumuz olan okçuluğu daha da yaygınlaştırmak için çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Bu yarışmada da dereceye giren sporcularımızı tebrik ediyor başarılarının devamını diliyorum.” dedi. (İbrahim Koçyiğit-İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler