Okul bahçesinden geçen elektrik telleri yangına neden oldu

​Şanlıurfa’nın Hilvan ilçesinde bir okulun bahçesinden geçen elektrik tellerinden çıkan kıvılcım nedeniyle yangın çıktı.

Hilvan’da bulunan bir okulun bahçesinde elektrik tellerinden çıkan kıvılcım nedeniyle yangın çıktı. Yangında çam ağaçları yanarken okul da bulunan yetkililer ateşe müdahale ederek söndürdü.

Edinilen bilgilere göre, Hilvan Anadolu Erkek İmam Lisesinde öğle saatlerinde bahçede bulunan çam ağaçlarının arasından geçen elektrik tellerinden çıkan kıvılcım nedeniyle yangın çıktı. Çıkan yangında çam ağaçları ve yerde bulunan yapraklar alev altı.

İtfaiye ve DEDAŞ ekiplerine haber vermesine rağmen gelemediğini belirten yetkililer, yangına kendi imkanlarıyla müdahale etti.

Çam ağaçlarının arasından geçen elektrik telleri, DEDAŞ tarafından özel su kuyuları ve petroller için kullanıldığı belirtildi.

Ayrıca daha öncede yaz aylarında öğrencilerin de bulunduğu saatlerde aynı tehlikenin defalarca yaşandığı belirtirken okul idarecileri bu soruna bir çözüm bulunmasını istedi. (Ramazan Şefkatlı-İLKHA)  

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler