Olay yerinde parçalanmış canlı bomba yeleği bulundu

Gaziantep Cumhuriyet Başsavcılığı, 50 kişinin hayatını kaybettiği saldırı ile ilgili yaptığı açıklamada, olay yerinde yapılan incelemelerde bir adet parçalanmış canlı bomba yeleğinin bulunduğunu açıkladı.

Gaziantep Cumhuriyet Başsavcılığı, Şahinbey ilçesi Beybahçe Mahallesi'nde çoğunluğu kadın ve çocuk olmak üzere 50 kişinin hayatını kaybettiği ve 100'e yakın kişinin de yaralandığı bombalı saldırı ile ilgili bir açıklama yaptı.

Açıklamada, olay yerinde yapılan incelemelerde bir canlı bomba yeleği ele geçirildiği belirtilerek, "20 Ağustos 2016 Cumartesi günü akşam 22.50 sıralarında Gaziantep Şahinbey ilçemiz Beybahçe Mahallesi'nde yapılan bir düğüne canlı bombayla düzenlenen terör saldırısında bugün itibariyle 50 vatandaşımız hayatını kaybettiği, 94 vatandaşımızın da yaralandığı anlaşılmıştır. Olaydan sonra Cumhuriyet Başsavcılığımızca 2 Cumhuriyet Başsavcı vekili, 4 Cumhuriyet Savcısı görevlendirilmiş olup, olay yeriyle ilgili polisle birlikte inceleme başlatılmış ve olay yerinde bir adet parçalanmış canlı bomba yeleği elde edilmiştir." denildi.

Saldırıda ölenlerin otopsi işlemleri sonuçlandırılarak kimliği tespit edilenlerin cenazelerin ailelerine teslim edilmeye başlandığı belirtilen açıklamanın devamında şu ifadelere yer verildi: "Olayın fail veya failleri hakkında Cumhuriyet Başsavcılığımızca yoğun bir çalışma yapıldığı bir takım bilgi ve bulgulara ulaşıldığı, fail veya failler hakkında bir kanaat oluştuğu, ancak soruşturmanın selameti açısından bu husustaki bilgilerin netleşmesi halinde kamuoyuyla paylaşılacaktır. Gaziantep Cumhuriyet Başsavcılığımızca yürütülen soruşturmalar büyük bir titizlikle devam etmekte olup, soruşturmanın sonucu ve safahatı hakkında ayrıca ilgi verilecektir." (İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler