Ölçü ve ölçü aletleri için periyodik muayene duyurusu

Batman Bilim Sanayi Ve Teknoloji İl Müdürlüğü’nden, akaryakıt-LPG sayaçların periyodik muayeneleri hakkında duyuru yapıldı.

Bilim Sanayi Ve Teknoloji İl Müdürlüğü akaryakıt-LPG sayaçların periyodik muayeneleri hakkında yaptığı duyuruda, "ölçü ve ölçü aletlerinin periyodik muayenesi 3516 sayılı ölçüler ve ayar kanununa göre; ölçü ve ölçü aletlerinin belirli sürelerde periyodik muayeneye tabi tutulması zorunlu olup, damga süreleri dolmuş bulunan ölçü ve ölçü aletlerinin periyodik muayenelerinin yaptırılması için beyanname verme süresi, 1 Ocak ve 28 Şubat Cumartesi günü mesai saati bitiminde sona erecektir." açıklamasında bulundu.

Yapılan duyurunun devamında, "3516 sayılı ölçüler ve Ayar Kanunu'nun 15. maddesinin (c) gereğince; damgası kopmuş, bozulmuş veya damga süresi dolmuş her bir ölçü aleti için bin 674 TL idari para cezası verilir. Ayrıca bu ölçü aletlerine el konularak mülkiyetin kamuya geçirilmesine karar verilir. Bu nedenle, ölçü ve ölçü aletlerinden muayene ve damgalama süresi dolanların sahiplerince en geç 28 Şubat 2015 tarihine kadar Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü'ne ölçü ve ölçü aletinin cinsi, markası, numarası ve kapasitesi belirtilerek müracaat etmeleri gerekmektedir." denildi. (İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler