Diyarbakır'ın Hani ilçesinde PKK'lilerle çıkan çatışmanın ardından gerçekleştirilen operasyona katılan polis ve jandarmalara, başarı belgesi verildi.

Diyarbakır'ın Hani ilçesinde PKK'lilerle çıkan ve bir polisin hayatını kaybettiği, bir polisin de yaralandığı çatışmayla ilgili gerçekleştirilen operasyona katılan polis ve jandarmalar, başarı belgesiyle ödüllendirildi.

Hani Necip Fazıl Kısakürek Salonu'nda düzenlenen ödül töreni, Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başladı.

Hayatını kaybeden polis memuru Nazım Tuncer için hazırlanan sinevizyon gösteriminin ardından Vali Hasan Basri Güzeloğlu, katılımcılara hitap etti.

Çatışmaya katılan PKK'lilerin ve iş birlikçilerinin ilk 6 saat içinde yakalandığını belirten Güzeloğlu, olayın ardından 6 operasyon gerçekleştirildiğini söyledi.

Güzeloğlu, "Adım adım her hareketleri ve bugün itibarıyla ölüp toprağa gömdükleri bedenleri bile hukukun ve adaletin karşısına çıkartıldı. 'İki günü bir olan ziyandadır.' inancını taşıyan bizler, yıllarını yok eden, bu bölgenin ihanetinin karşısında bugün milletimiz ile birlikte bu heyecan içerisindeyiz. İnancımız, çabamız ve sevdamız budur. Her bir insan, her bir vatandaş merkezli bir hizmet ve aynı zamanda bir gönül seferberliği sergilemekteyiz. Gönle dokunan, insanın özünü kavrayan ve insanı merkez alan bir bakışı, bugün hep birlikte Diyarbakır'da görmekteyiz." dedi.

Konuşmanın ardından Güzeloğlu, polis ve jandarmalara başarı belgelerini takdim etti. (Hamza Adiyaman, Ramazan Zeren - İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler