Tiyatro sanatçısı ve oyuncu Orhan Aydın, tam kapanma sürecinde içki yasağını bahane ederek İslam'a olan düşmanlığını bir kaz daha gösterdi.

Tiyatro sanatçısı ve oyuncu Orhan Aydın, 18 günlük tam kapanma sürecinde alkollü içki satış yasağına ilişkin kararın ardından, Twitter üzerinden  “İçki satışının iki adı var. Biri şeriat diğeri faşizm… İkisi aynı lağımdan beslenir” şeklinde skandal ifadelere yer verdi.

Aydın'ın bu ifadeleri büyük tepki çekti. Sosyal medyadaki duyarlı Müslümanlar #OrhanAydınTutuklansın etiketiyle başlattığı hashtag kısa sürede Türkiye gündemine girerek TT oldu.

Müslümanlar, şeriatın Allah'ın koyduğu emir ve yasaklar olduğunu; dolayısıyla İslam'dan ayrı düşünülemeyeceğini hatırlattı.

Orhan Aydın'ın, şeriatı "faşizm"le bir tutma densizliğine ve "lağım" olarak niteleme alçaklığının kabul edilemez olduğuna vurgulayan Müslümanlar, İslam'ın kutsallarına hakaret etmenin cezasız kalmaması gerektiğine dikkat çekti. (İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Bizi Takip Edin

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler