Patlamanın şiddeti gün ağardıktan sonra ortaya çıktı

Gaziantep’te 50 kişinin hayatını kaybettiği bombalı saldırının meydana getirdiği büyük tahribat, gün aydınlanınca ortaya çıkarken, patlamadan kıl payı kurtulan bir vatandaş ise düğün gecesi yaşananları İLKHA’ya anlattı.

Şahinbey ilçesi Beybahçe Mahallesi'nde Nureddin ve Besna Akdoğan çiftinin düğününde gerçekleşen bombalı saldırıda 50 kişi hayatını kaybetti. 94 kişi de yaralandı. Dün gece gerçekleştirilen saldırının dehşet verici izleri gün ağarınca ortaya çıkarken, düğün evi cenaze evine döndü.

Kentteki hastanelerde bekleyen vatandaşların kimisi yakınlarından aldığı ölüm haberiyle sarsılırken kimi vatandaşlar ise hastane önlerindeki umutlu bekleyişini sürdürüyor. Korkunç saldırının şiddeti ise gün ağardıktan sonra ortaya çıktı.

Saldırı anında evde ailesi ile birlikte otururken yaralandıktan sonra kaçmaya çalışan bir kişinin terliğini düşürmesi ve hayatını kaybeden bir çocuğun da pantolonundan kopan bir parçanın pencerede hala asılı kalması ise dehşetin boyutunu gözler önüne seriyor. Patlamada birçok evde büyük çapta hasar meydana gelirken, bazı evlerin de pencerelerinin tamamının kırıldığı görüldü.

Bombalı saldırıdan 5 dakika önce evine giderek saldırıdan kıl payı kurtulan Hayati Y, İLKHA'ya konuştu.

Hayati Y, "Dün gece mahallemizde kına vardı. Bizde düğünde toplanmıştık. Aniden bir patlama oldu. ölü sayısı çok. Patlamanın etkisini ben evden duydum. Çok büyük bir patlama oldu. Tam kına zamanıydı. Düğün daha bitmemişti. Patlamadan sonra ben hemen aşağıya koştum. ölü çoktu. Ama yapacak bir şey yoktu. Zaten hemen ambulanslar geldi." dedi.

İlk defa bir mahalle arasında böylesine dehşet verici bir patlama anına şahit olduğunu anlatan Hayati Y, hayatını kaybedenlerin çoğunluğunun ise kadın ve çocuklar olduğunu belirterek, "Şimdiye kadar böyle bir şey ne duyduk ne de gördük. Başka yerlerde patlamalar oluyor. Hep duyuyorduk. Diyarbakır'da ve Elazığ'da oldu. Ama mahallenin içinde bir düğünde böyle patlama görmedik. ölenlerin çoğu da zaten kadın ve çocuktu. Saldırıyı bebek arabası ile yapmışlar." ifadelerini kullandı. (İbrahim Koçyiğit-İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler