Pendik'te rehine krizi

​İstanbul Pendik'teki bir liseye gelen bir uzman çavuş, eski nişanlısını rehin aldı. Uğraşlar sonucu, uzman erbaş polise teslim oldu.

İstanbul Pendik'te bulunan Melek Aknil Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'ne gelen bir uzman çavuş, eski nişanlısını rehin aldı.Uğraşlar sonucu, uzman erbaş polise teslim oldu.

İstanbul Valiliği, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, "Pendik ilçemiz Melek Aknil Meslek Lisesinde meydana gelen rehin alma olayı ile ilgili olarak öncelikle müzakere ekiplerimiz olay yerine intikal etmiş ve müzakerelere başlamışlardır. Ayrıca yeterli sayıda polis gücü sevkedilerek gerekli güvenlik tedbirleri alınmıştır." ifadelerine yer verdi.

İstanbul Valisi Vasip Şahin ise okul aile birliğinde görevli bir kadının rehin alındığını, rehin alan kişiyle müzakerelerin devam ettiğini açıkladı.

Birliğinden kaçtığı belirtilen ve okula gelen Ümit Demirkaya isimli uzman çavuşun, eski nişanlısı S.D ile tartıştığı, bunun üzerine polis çağrılınca olayın rehine krizine dönüştüğü öğrenildi.

Okul dışında sağlık görevlileri bekletilirken uzman çavuşu ikna etmek için müzakereci ve özel harekat polislerinin çağrıldığı belirtildi.

Yapılan uğraşlar sonucu, Demirkaya'nın, polise teslim olduğu belirtildi. Demirkaya'nın beraberinde silah yada herhangi bir kesici aletin olmadığı, eski nişanlısını bir odaya kilitleyip konuşmak istediği ifade edildi. (İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Öne Çıkan Haberler