“Peygambere düşmanlık edenler insanlığın düşmanıdırlar”

"İslami Kardeşlik Platformu" öncülüğünde bir ayara gelen Bingöllüler, yaptıkları kitlesel basına açıklamasıyla, Özgür Gündem Gazetesi'nin yayınladığı Hz. Muhammed'in hadisini konu alan karikatüre sert tepki gösterdi.

özgür Gündem Gazetesi'nin Hz. Muhammed'in kadınlarla ilgili hadisini konu alarak karikatürize etmesine bir tepki de Bingöl halkından geldi. "İslami Kardeşlik Platformu" öncülüğünde bir ayara gelen Bingöllüler söz konusu gazeteyi tel'in etti.

Merkez Genç Caddesi saat kulesi önünde yapılan basın açıklamasında, malum gazeteye sert tepki gösterilerek, "Peygambere düşmanlık edenler insanlığın düşmanıdırlar" vurgusu yapıldı.

"Küfür ve işbirlikçileri tarafından hedef alınan ‘Anne, İmam ve Ümmettir"

Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başlayan programda Memur-Sen Mücahit Çelik, kısa bir konuşma yaptı. Çelik, "Bugün çok önemli bir hadise için burada bulunuyoruz. Tarihin çöp sepetine atılmış köhne bir zihniyetin silahşörlüğüne soyunan ve hadisi şerifi zehirli kalemleriyle iğrenç karikatürlerine konu edinme cüretine kalkışan bu nasipsizleri lanetliyoruz. Zira bu iğrenç karikatür, o gazetenin ruh halini yansıtıyor. Müslüman kadını zayıf gören anlayışını açık bir şekilde ilan ediyor. Küresel güçleri yenidünya düzeni oluştururken, İslam'ı devre dışı bırakmak için vesvese ve şeytanlığa başvurduğunu ve İslamiyet'i karalamak için çirkin projeler yürüttüklerine şahit oluyoruz. Hedef alınan ‘Anne, İmam ve Ümmettir' Anna'ya, İmam'a ve Ümmette sahip çıkalım." ifadelerini kullandı.

Çelik'in konuşmasından sonra Bingöl ‘İslami Kardeşlik' platformu adına basın açıklamasını Yusuf Boğatekin okudu.

Boğatekin açıklamasına, "Bizleri karanlıklardan aydınlığa, şirkten tevhide, zulümden adalete, tutsaklıktan özgürlüğe ve şanı yüce Rabbimize giden yolda rehber olan Efendimiz Resulullah'a salât selam olsun. Allah'ın laneti, Allah'ın resullerine düşmanlık yapanların üzerine olun." diyerek başladı.

"İnsanlık tarihinin ana eksenini tevhid ve şirk oluşturmaktadır"

Söz konusu hakareti lanetlemek için toplandıklarını belirten Boğatekin, "İnsanlık tarihinin ana eksenini, tevhid ve şirk oluşturmaktadır. İnsanlık tarihi ile eşdeğer olan tevhid ve şirk mücadelesinde, şirk ekseninin hedefi her dönemde Allah'ın Resulleri olmuştur. Bu hedef günümüze kadar değişmemiştir. Salman Rüşti'nin Şeytan Ayetleri adlı kitabı, İtalya ve Fransa'da karikatür krizleri ve Resulullaha hakaret filmleri, bu saldırı dizilerinin günümüz versiyonlarıdır. Bu saldırıların gönüllü taşeronluğunu üstlenen alçak zihniyet, Kürdistan'da İslam düşmanlığı yapmakta, fırsat bulduğu her an kinini açığa vurmaktan çekinmemektedir." dedi.

"Batı beslemesi bu zihniyet sistematik bir şekilde İslam ve Müslüman düşmanlığı yapmaktadır"

"özgür Gündem adlı gazete Resulullah'ın 'Cennet annelerin ayakları altındadır' hadisi şerifine atıfta bulunarak terbiyesizlik yapma hadsizliğinde bulunmuştur." diyen Boğatekin, "İslam'a karikatür üzerinden kinini kusan bu programlanmış anlayış, kutsal değerlerimize defalarca çok çirkin ve aşağılık saldırılarda bulunmuştur. Bu anlayış İslamofobi endüstrisinden beslenmekte, iyi olan her şeye karşı savaş başlatmakta, değerlerimizi hedef almakta, sistematik bir şekilde İslam ve Müslüman düşmanlığı yapmaktadır." diye belirtti.

"Bu zihniyetin yaptığı ahlaksız çalışmaların haddi hesabı yoktur"

Boğatekin, basın açıklamasına şöyle devam etti: "Hepimizin hatırlayacağı üzere, geçen yıl küçük yaştaki evlilikleri bahane ederek peygamberimize yönelik alçakça hakaretler içeren karikatürleri billboardlara asmışlardı. Yine hatırlanacağı üzere bu zihniyet Silopi, Cizre ve Diyarbakır gibi bazı yerlerde çarşaflı kadınları zincirleyip güya tesettürlü kadınları köle görerek hakaret etmişlerdi. Bununla yetinmeyip Van'da "Em ne emanet in, em jin in" pankartını asarak Hz. Muhammed'in veda hutbesinde 'Kadınlar size Allah'ın emanetidir' hadisini hedef almışlardı. Sapkın fikir ve davranışların yaygınlaşması için yaptıkları ahlaksız çalışmaların haddi hesabı yoktur."

"Müslüman Kürt halkı hiçbir zaman bu onursuzca saldırılara prim vermedi ve inşallah vermeyecek de"

Batılı devletlerin gözüne girmek için halkın değerlerine savaş açan malum zihniyetin asla muvaffak olamayacağını belirten Boğatekin, "Müslüman Kürt halkı hiçbir zaman bu onursuzca saldırılara prim vermedi ve inşallah vermeyecekte. Bingöl İslami Kardeşlik ve Dayanışma Platformu olarak bizler bugün olduğu gibi bunların pisliklerini ifşa edeceğiz ve onların gerçek niyetlerini halkımıza anlatacağız." dedi.

"Dinler ve kültürler arasında çatışma çıkartmak için tetikçilik görevi verilmiştir"

"İslam düşmanlığını körükleme amaçlı alçak karikatür üzerinden çirkin bir tuzak kurarak kaos çıkarmaya endeksli bu zihniyetin ilkeleri yoktur. Yöntemleri kirlidir, metotları kanlıdır, sözleri zehirlidir, fikirleri engelli ve özürlüdür" diyen Boğatekin, "Bu zihniyet İlahi mesajdan, manevi her mücadeleden rahatsız olan haçlı, siyonist ve emperyalistlerin kontrolünde ve esaretindedir. özgür değil, köledirler. Tüm toplumu köleleştirmek için Kürt halkını İslam'dan koparmaya kodlanmışlardır. Yüz yıllık kanlı projelerin mimarları tarafından bunlara milletler, dinler ve kültürler arasında çatışma çıkartmak için tetikçilik görevi verilmiştir." ifadelerini kullandı.

"Peygambere düşmanlık edenler insanlığın düşmanıdırlar"

Peygamberlerin insanlığı karanlıklardan aydınlığa çağıran tevhid önderleri olduklarını vurgulayan Boğatekin, "İnsanlığı kurtuluşa davet etmek, onları tezkiye etmek için Allah tarafından gönderilmişlerdir. Peygambere düşmanlık edenler insanlığın düşmanıdırlar. Rabbimizin ifadesiyle onlar, insanları aydınlıktan karanlığa çağıran tağutlardır." diye vurguladı.

"Sizin gibi zalim, ateist ahlaksızların tuzak ve entrikalarından beriyiz"

Boğatekin, "Bizler, insanlarla Rabbi arasındaki fitne-fesat engellerini ortadan kaldırmak için mücadele eden bir neslin çocuklarıyız. Sizlerin yalan, iftira, hakaret, kışkırtma ve tuzaklarınıza bakıyor ve ancak gülüyoruz. Sizin gibi zalim, ateist ahlaksızların tuzak ve entrikalarından beriyiz. Bizlerin ortaya koyacağı onurlu tavır, bu türden provakatif terbiyesizlikleri ve itibarsızlaştırma girişimlerini boşa çıkartacaktır." diye konuştu.

Boğatekin, basın açıklamasının sonunda şunları ifade etti: "Geleceğini İslam düşmanlığı, kan ve rant üzerine kurmuş bu zihniyeti bir kez daha kınıyor, halkımızı; ortak akıl ve sağduyuyla hareket ederek çirkin saldırıları boşa çıkartmaya davet ediyoruz. Bununla birlikte Müslüman halkın inanç ve değerleri ile alay eden özgür Gündem ve benzeri yayın organlarını boykot etmeye, onları evlere ve işyerlerine sokmamaya tüm halkımızı davet ediyoruz." (Nihat Kanat-İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler