Peygambere hakarete Mardin de tepkisiz kalmadı

Peygamber Sevdalıları Vakfı Mardin Koordinatörlüğü, Peygamberimize hakaret eden oda TV adlı internet sitesi ve hakaret içeren yazının yazarı hakkında suç duyurusunda bulundu.

Peygamber Efendimiz Hazreti Muhammed'e (Sallallahu Aleyhi ve Selle)  ve İslam'a hakaret eden oda TV adlı internet sitesine tepkiler gelemeye devam ediyor. Peygamber Sevdalıları Vakfı Mardin Koordinatörlüğü, oda TV ve hakaret içeren yazının yazarı hakkında Mardin Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulundu.

Peygamber Sevdalıları Vakfı Mardin Koordinatörü Nureddin Gezgin, adliye önünde gazetecilere yaptığı açıklamada, hiç kimsenin Peygamberimize hakaret etme hakkına sahip olmadığını belirterek, duyarlı Müslümanları şikâyetçi olmaya çağırdı.

Yetkililere çağrıda bulunan Gezgin, halkı kin ve düşmanlığa sevk eden, kutsallarımıza hakareti meslek edinen din ve Peygamber düşmanları ile ilgili gerekli yasal işlemlerin bir an önce yapılması gerektiğini ifade etti.

Gezgin, "Peygamber Sevdalıları Vakfı Mardin Koordinatörlüğü olarak, karanlık odak olan oda TV'nin Peygamber Efendimize hakaret içerikli yazılarından dolayı suç duyurusunda bulunuyoruz. Oda TV gibi karanlık mihraklar, haçlı zihniyete hizmet edercesine İslam'ı ve İslam'ın aziz önderi Hazreti Muhammedi kötüleyen, O'nun cihat hareketini kötüleyen bir yazı yazmasını şiddetle kınıyoruz. Bu sebeple suç duyurusunda bulunuyoruz. Umarım kolluk ve adalet yetkilileri, bu konuda gerekli işlemleri yaparlar." dedi.

Açıklamanın ardından Gezgin ve beraberindekiler, hazırladıkları suç duyurusunu Cumhuriyet Savcılığına teslim ettiler. (M. Salih Keskin – İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler