‘Peygamber’e Saygı Mitingi’ Cumartesi gününe alındı

Peygamber Sevdalıları Platformu Diyarbakır İl Koordinatörlüğü tarafından 25 Ocak Pazar günü yapılacağı açıklanan ‘Peygamber’e Saygı Mitingi’ bir gün önceye alındı.

Peygamber Sevdalıları Platformu Diyarbakır il Koordinatörlüğü'nden yapılan açıklamada, Hz. Muhammed'e (sav) hakaret içerikli karikatürlerin yayımlanmasını protesto etmek için 25 Ocak Pazar günü yapılacağı açıklanan ‘Peygamber'e Saygı Mitingi'nin 24 Ocak Cumartesi gününe alındığı bildirildi.

Açıklamada, "Peygamber Sevdalıları Platformu Diyarbakır il Koordinatörlüğü olarak Fransa'daki Charlie Hebdo mizah dergisine yapılan saldırıdan sonra İslami kutsallara dünya genelinde saldırı ve hakaretler yapılmış ve yapılmaya devam edilmektedir. Yapılan haksızca saldırıları kınamak ve lanetlemek maksadıyla Diyarbakır tarihi İstasyon meydanında ‘Peygamber'e Saygı' adı altında bir miting tertiplemek için resmi başvurularımızı yapıp bu yönde basına duyuru yapmıştık.

Ancak belirlediğimiz tarihte, resmi müracaatlarda bir sıkıntı yaşandığı için etkinliğimizin tarihinde bir değişiklik yapılmıştır. Bu nedenle 25 Ocak Pazar gününden24 Ocak 2015 Cumartesi gününe (yani bir gün öncesine) alınmıştır." denildi.

Açıklamada ayrıca, tüm Diyarbakırlılar Peygambere (sav) olan bağlılık ve sevgisini bir kez daha dünyadaki Hz. Muhammed (sav) düşmanlarına göstermek amacıyla yapılacak olan ‘Peygamber'e Saygı' mitinge davet edildi. (İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler