Peygambere Saygı Mitingi ’ne Siirt’ten destek

Mustazaflar Cemiyeti Siirt Şubesi, 24 Ocak Cumartesi günü Diyarbakır da düzenlenecek olan Peygambere Saygı Mitingi ‘ne destek sunacaklarını açıkladı.

Peygamber Sevdalıları Platformu tarafından 24 Ocak Cumartesi günü Diyarbakır İstasyon Meydanı'nda düzenlenecek olan Peygambere Saygı Mitingi'ne bir destek de Mustazaflar Cemiyeti Siirt Şubesi'nden geldi.

Mustazaflar Cemiyeti Siirt Şube Başkanı M. Emin Tetik, batının Müslümanlara yaptıkları eziyet ve hakaretler yetmezmiş gibi bütün Müslümanların varlığından daha önemli olan Hz. Muhammed'e (sav) yapılan hakaretin kabul edilemeyeceğini ifade etti.

Tetik, "Yıllardır Müslümanlar katledilmesine rağmen, küfür cephesinden tek bir ses çıkmazken 12 kişi öldürülmesi sonucu bütün küfür ağız birliği yaparak bir araya gelerek Müslümanlara hepimiz biriz imajı vermişlerdir." dedi.

Müslümanların da birbirine sahip çıkması gerektiğini söyleyen Tetik, "Müslümanların birliklerini oluşturmaları bir farziyetir. Bütün Müslümanların tek bir görüşe sahip olmaları belki zordur ama farklı görüş ve mezhepte olan Müslümanlar küfrün yaptıkları zulümlere tek çatı altından ses verebilmeleri gerekir." şeklinde konuştu.

Tetik son olarak Siirt halkını Peygambere Saygı Mitingi ‘ne davet ederek bu konuda bütün Müslümanların duyarlı davranması gerektiği ifade etti. (İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Öne Çıkan Haberler