'Peygambere sevgimizi daha gür haykıracağız'

Özgür Gündem Gazetesi'nin Hz. Muhammed'e hakaret içerikli karikatür yayımlamasına sert tepki gösteren halk, Peygambere olan sevgilerini daha gür bir sesle meydanlarda haykıracaklarını söylediler.

özgür Gündem Gazetesi'nin Hz. Muhammed'e hakaret içerikli karikatür yayımlamasını İlke Haber Ajansı (İLKHA) mikrofonlarına değerlendiren Diyarbakır halkı, Peygambere olan sadakat ve sevgilerini daha gür bir sesle meydanlarda haykıracaklarını söylediler.

Müslümanlar olarak peygambere yapılan hakarete tepki gösterilmesi gerektiğini söyleyen Şehadet Tagil, İslam davasında ön saflarda olmamız gerektiğine dikkat çekti.

"Allah resulüne olan sevgimizi daha gür bir sesle dile getirmemiz lazım"

İslam'ın izzetini, her fırsatta göstermenin Müslümanlığa yakışır bir duruş olduğunu söyleyen Tagil, Kadın ve erkeklerin İslam davasının birer erleri olduğunu, özellikle kadınların kendilerini geriye değil öne atmaları gerektiğine dikkat çekerek, "Onlar sanat adına bizim dinimizi karalıyorlar, ama bizler de sanatta, ilimde ve bilimde de geri kalmamamız lazım. Her alanda kendimizi geliştirip İslam düşmanlarının önünde olmamız lazım. Allah resulüne olan sevgimizi daha gür ve daha kuvvetli bir sesle haykırarak dile getirmemiz lazım." dedi.

Karikatürü yayınlayanların, gerçekte kadına hiçbir değer vermeyen kesimin olduğunu söyleyen Bahaddin karakuş, Peygamberin kadınlara bakış açısının çok farklı olduğunu Müslümanların da bunu bildiğini söyleyerek, "Onları kınıyoruz, peygamberimiz kadınlara Allah'ın emaneti olarak bakmıştır ve bunu bize öğretmiştir. Allah'ın laneti onların ve bütün zalimlerin üzerine olsun."

Kıyamet gününe kadar şeytanın ordularının her zaman hakkın karşısında var olacağının altını çizen Hüseyin ise Allah'ın onların çokluğuna bakmadığını hepsini rezil ve kepaze edeceğini söyledi.

özgür gündem gazetesini ve onu destekleyenleri nefretle kınadıklarını belirten Seyfettin Ay, İslam'ın kadına en büyük değeri verdiğini, ‘cennet annelerin ayakları altında' hadisini hatırlatarak batı dünyasının ise kadını bir metaa olarak kullandığına dikkat çekti.

"Ben Müslümanım diyen bir insan o gazeteyi evine koyamaz"

İslam dünyasının ve batı dünyasının arasındaki farka vurgu yapan Ay, "PKK batıl, Leninist ve komünizm zihniyetine sahiptir. Onları Müslümanlar affetmeyecekleridir. özgür Gündem Gazetesi'ni alan da okuyan da aynı günaha ve aynı zihniyete katkı sunmuş oluyor. Ben Müslümanım diyen bir insan o gazeteyi evine koyamaz ve ona para veremez. Verdiği takdirde onun gibi zalim olur." şeklinde konuştu

Gülistan Gökdemir, Peygambere yapılan saldırının Diyarbakır halkını derinden üzdüğünü, bir daha bunların yaşanmasını istemediğini söyleyerek, Müslümanların bu konularda daha duyarlı olmalarını istedi.

"İslam onların düşüncelerinin aksine kadına hak ettiği değeri veren kadını yücelten bir yaşam biçimidir"

Gazetenin yaptığı karikatürün alçaklık olduğunu ve en şiddetli şekilde kınadıklarını söyleyen Akide Demir ise şu şekilde konuştu: "Bugüne kadar Müslümanlara her türlü hakareti ve aşağılanmayı reva gördüler. Bilmelidirler ki Peygamber efendimize sonuna kadar sahip çıkacağız. İslam onların düşüncelerinin aksine kadına hak ettiği değeri veren kadını yücelten bir yaşam biçimidir. Sonuna kadar kınıyorum. Umarım bundan sonra böyle bir alçaklığa kalkışmazlar. Zalimler şunu iyi bilsinler, bizler her zaman dinimizi ayakta tutmaya çalışacağız." (Yunus Sırat, M. Sıddık Bilge- İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler