PKK propagandası basın açıklamasına askerden müdahale

Diyarbakır merkez Yenişehir ilçesinde kendilerine kamp olarak tahsis edilen alanda PKK flamaları açan ve Abdullah Öcalan’ın posterlerine asan Yezidilere asker müdahale etti.

IŞİD'in Şengale girmesi sonrası Diyarbakır'a getirilen Yezidiler, bulundukları kampta yapmak istedikleri basın açıklaması sırasında Abdullah öcalan posterleri ve PKK flamaları taşımasına müsaade etmeyen askerler zırhlı araçlarla kampa girerek poster ve flama açan grubu uyardı.

Gruba, yaptıklarının suç olduğunu ve indirmemeleri halinde müdahalede bulunacaklarını söyleyen Çınar İlçe Jandarma Komutanı, uyarısı sonrası flamaları indiren grup daha sonra basın açıklamasını yaptı.

Yaptıkları basın açıklamasında bir an önce topraklarına kavuşmak istediklerini belirten Hıdır Xace, Sincar'ın özerk bölge olmasını istediklerini ve bu bölgede kendi kendilerini yönetmek istediklerini söyledi.

Yapılan açıklamanın ardından ellerinde posterler ve flamalarla dağılan grup, kamp alanına zırhlı araçlarla giren askerin uyarısından sonra posterleri ve PKK flamalarını indirip dağıldı. (İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Öne Çıkan Haberler