PKK/KCK operasyonunda 7 kişi tutuklandı

Muş Valiliği, İl Jandarma Komutanlığı’na bağlı birliklerce PKK/KCK yapılanmasına yönelik Bulanık İlçesinde düzenlenen operasyonda gözaltına alınan 14 kişiden 7’sinin çıkarıldıkları mahkemece tutuklandığını açıkladı.

Muş Valiliği, İl Jandarma Komutanlığı'na bağlı birliklerce PKK/KCK yapılanmasına yönelik Bulanık İlçesinde düzenlenen operasyonda gözaltına alınan 14 kişiden 7'sinin çıkarıldıkları mahkemece tutuklandığını bildirdi.

Muş Valiliği'nden aypılan açıklamada, "İl Jandarma Komutanlığı'na bağlı birliklerce PKK/KCK Terör örgütü yapılanmasının alt kolu olan Sözde Köy/Mahallelerde Komün/Komisyon kurulması olayı ile ilgili olarak çalışma yapılmıştır." denildi.

Valilik açıklamasında, "08 Kasım 2016 tarihinde Bulanık Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından başlatılan soruşturma kapsamında, Bulanık İlçesi örenkent Köyünde eş zamanlı olarak icra edilen arama faaliyetinde 14 kişi gözaltına alınmıştır. Gözaltına alınan şüpheliler 15 Kasım 2016 tarihinde adli mercilere çıkarılmıştır. Adli mercilerce 14 şüpheliden 7'si tutuklanmış, 5 kişi ise tutuksuz yargılanmak ve 2 kişide adli kontrol kararı ile serbest bırakılmıştır." ifadelerine yer verildi. (İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler