Bingöl'ün Solhan ilçesi Hazarşah köyüne PKK'liler tarafından 20 Ekim 1992'de katledilen 19 köylü düzenlenen programla anıldı.

20 Ekim 1992'de Solhan Hazarşah köyüne bağlı Aksakal mezrasında PKK'liler tarafından katledilen 19 köylü için anma programı düzenlendi.

'Aksakal Şehitleri'nin kabirleri başında Solhan Ulu Camii Müezzim Kayyımı Metin Yarar tarafından okunan Kur’an-ı Kerim ile başlayan programda, İlçe Müftüsü Muharrem Dutar PKK tarafından katledilenler için dua okudu.

Program, ikram edilen yemekle son buldu. Programa; İlçe Kaymakamı Mustafa Hamit Kıyıcı, AK Parti Bingöl İl Başkanı Hanefi Güler, Solhan Belediye Başkanı Abdulhakim Yıldız, kurum amirleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Hatırlanacağı üzere, PKK'liler, Hazarşah köyüne bağlı Aksakal mezrasında 20 Ekim 1992’de Çeşme Mevkiinde köy midibüsünü durdurarak araçtan indirdikleri köylüleri kurşuna dizmişti. Olayda 19 kişi katledilmiş, 7 kişi de yaralı olarak kurtulmuştu. (İLKHA)    

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler