PKK'nin sınır dışı kamplarına hava harekâtı düzenlendi

TSK, Musul'un Sincar bölgesindeki PKK hedeflerine yönelik hava harekâtı düzenlediğini duyurdu.

TSK tarafından yapılan açıklamada, Musul'un Sincar bölgesindeki PKK hedeflerine yönelik hava harekâtı düzenlendiği belirtildi.

TSK'nın resmi internet sitesinde yayımlanan açıklamada, harekâtın saat 02.00 sıralarında gerçekleştirildiği bildirildi.

Açıklamada, "Bölücü terör örgütü PKK ve bu örgütün Suriye ve Irak'taki uzantıları tarafından Suriye ve Irak kuzeyi, ülkemize terörist, silah, mühimmat ve patlayıcı madde aktarılması maksadıyla özellikle son zamanlarda yoğun bir şekilde kullanılmaktadır. Bu bölgelerden ülkemize sızdırılan teröristler ve aktarılan silah ve malzemeler, hudut karakollarımıza yönelik taciz ve saldırılarda ve son olarak da Diyarbakır'da tünel kazılarak, toplu yıkım ve ölümleri amaçlayan bir terör eyleminde kullanılmıştır." denildi.

Gece saatlerinde Sincar Dağı ve Karaçok Dağı bölgelerine hava harekâtı düzenlendiğinin bildirildiği açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"Terör eylemlerinin gerçekleştirilmesinde ve desteklenmesinde kullanılan Irak kuzeyi/Sincar Dağı, Suriye kuzeydoğusu/Karaçok Dağı bölgeleri tam anlamıyla birer terör yuvasına dönüşmüştür. Ülkemizin ve milletimizin birlik, bütünlük ve güvenliğine kast eden bu terör yuvalarının yok edilmesi maksadıyla uluslararası hukuktan kaynaklanan haklarımız kapsamında 25 Nisan 2017 günü saat 02.00'de Irak kuzeyi/Sincar Dağı ve Suriye kuzeydoğusu/Karaçok Dağı bölgelerine hava harekâtı icra edilmiş ve belirlenen terörist hedefleri tam isabetle vurulmuştur."

Açıklamada, operasyonların devam edeceği kaydedildi. (İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler