PKK'ye ait 9 sığınak imha edildi

Diyarbakır'da PKK mensuplarınca kış üslenmesi maksadıyla kullanılan 9 adet sığınak imha edilerek kullanılamaz hale getirildi.

Diyarbakır'ın Silvan ve Hazro ilçelerine bağlı dağlık ve kırsal alanda PKK mensuplarınca kış üslenmesi maksadıyla kullanılan 9 adet sığınak imha edilerek kullanılamaz hale getirildi.

Konu ile ilgili Diyarbakır Valiliğinden yapılan açıklamada, "Diyarbakır İl Jandarma Komutanlığınca, Silvan ve Hazro ilçeleri sınırlarında kalan dağlık ve kırsal alanda, jandarma komando timleri ve güvenlik korucularıyla icrasına başlanılan operasyon başarıyla tamamlanmıştır. Söz konusu operasyonel faaliyet esnasında; BTÖ mensuplarınca kış üslenmesi maksadıyla kullanılan biri 3 odalı, 9 adet sığınak tespit edilmeyi müteakip, tahrip edilerek kullanılamaz hale getirilmiştir." denildi.

Bahse konu sığınaklar içerisinde çok sayıda yaşam malzemesi ele geçirildiğinin belirtildiği açıklamada, "Ele geçirilen ve delil niteliğine haiz olan malzemeler muhafaza altına alınmış, diğer malzemeler Cumhuriyet Başsavcılığının talimatı gereğince yerinde imha edilmiştir." ifadeleri yer aldı. (Ramazan Zeren – İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler