PKK’ye ait yaşam malzemesi ve CD ele geçirildi

Siirt’in Pervari İlçesinde yapılan operasyonda PKK’ye ait bir mağara içerisinde kullanılamaz hale gelmiş yaşam malzemesi ve CD ele geçirildi.

Siirt’in Pervari İlçesi Yazlıca (Herekol) Dağı bölgesinde yapılan operasyonda, PKK’ye ait bir mağara içerisin kullanılamaz hale gelmiş yaşam malzemesi ve 200 CD ele geçirildi.

Siirt Valiliği tarafından yapılan açıklamada, "Siirt ili, Pervari ilçesi Yazlıca (Herekol) Dağı bölgesinde İl Jandarma Komutanlığı ekipleri ve güvenlik korucuları tarafından sürdürülen operasyonlar kapsamında;  1 adet mağara tespit edilmiş ve operasyon bölgesinde bulunan birlikler tarafından yapılan mağara aramasında, kullanılmaz hale gelmiş birçok yaşam malzemesi, yaklaşık 200 adet CD, 1 adet not defteri, 1 adet boş Kaleşnikof şarjörü, çeşitli ebat ve miktarlarda pil ile sıhhiye malzemesi bulunmuştur." denildi.

Açıklamanın devamında, "Bulunan CD’ler, not defteri ve Kaleşnikof marka silah şarjörü incelemesi yapılmak üzere muhafaza altına alındığı ifade edilirken bölücü terör örgütü unsurlarına yönelik operasyonlara kararlılıkla ve son terörist etkisiz hale getirilinceye kadar devam edilecektir." İfadeleri kullanıldı.  Murat Orhan-İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler