Şanlıurfa’da Roma dönemine ait tarihi eserler ele geçirilirken olayla ilgili 2 şüpheli hakkında soruşturma başlatıldı.

Şanlıurfa İl Jandarma Komutanlığı tarafından “Tarihi Eser Kaçakçılığı” suçlarına yönelik yapılan çalışmalar neticesinde Roma dönemine ait tarihi eserler ele geçirilirdi. Olayla ilgili 2 kişi hakkında soruşturma başlatıldı.

Konuyla ilgili Şanlıurfa İl Jandarma Komutanlığından yapılan açıklamada, “Eyyübiye İlçesi Selçuklu Mahallesinde ikamet eden Suriye uyruklu H.E. isimli şahsın ikametinde yapılan aramada;  bir adet yapım dönemi belirlenemeyen ceylan derisi üzerine işlenmiş ‘Bebek İsa, Hz. Meryem ve Vaftizci Yahya’nın betimlediği tablo, 2 adet Roma dönemine ait papirüs kâğıdına ikonografi ve el yazması ile yazılmış kitap, bir adet Roma dönemine ait krom mühür ve bir adet Roma dönemine ait krom anahtar ele geçirilmiştir. Olaya ilişkin 2 şüpheli hakkında soruşturma başlatılmıştır.” denildi. (Abdurahman Uğurlu-İLKHA) 

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Bizi Takip Edin

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler