Ruhsatsız iş yerleri kapatıldı

Şanlırfa'nın Viranşehir ilçesinde ruhsatsız 2 iş yeri yapılan denetimlerde mühürlenerek kapatıldı.

 

Şanlırfa'nın Viranşehir İlçe Belediyesi Zabıta Müdürlüğüne bağlı ekipler,  iş yeri ruhsat denetimlerinde bulundu. Ruhsatsız 2 işletme mühürlenerek kapatıldı.

Viranşehir merkezinde denetim gerçekleştiren zabıta ekipleri gittikleri 2 kafe işletmesinde iş yeri açma ve çalışma ruhsatının bulunmadığını belirledi.

Bunun üzerine ekipler, iş yerlerini 3572 sayılı Kanunun 6. Maddesine istinaden, mühürleyerek faaliyetlerine son verdi.

Konu hakkında bilgi veren Zabıta Müdür Vekili Mahmut Benzer, "Uzun bir süredir kentte iş yeri açan vatandaşlarımıza iş yeri açmak için gerekli prosedürleri yerlerine getirmeleri için bilgilendirmeler yapıp uyarılarda bulunuyoruz. Fakat ekiplerimizin gerçekleştirdiği denetimlerde sıklıkla ruhsatsız iş yerleri ile karşılaşıyoruz. Bu nedenle devam eden sorunun önüne geçmek için cezai uygulamalarımızı başlattık. İş yeri açacak kişi ve kurumlar gerekli prosedürleri yerine getirip iş yeri açma ruhsatını almak zorundadır. Ruhsat almadan faaliyette bulunmak yasaktır. Yapacağımız kontrollerde ruhsatsız oldukları belirlenen yerler mühürlenerek faaliyetlerine son verilecektir." dedi. (Sabri Acet-İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler