Sağlık Bakanı: Umarım yeni kayıplarımız olmaz

İstanbul Beyoğlu'daki canlı bomba saldırısına ilişkin konuşan Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, "Şu an itibarıyla 4 vatandaşımızı kaybettik. 36 yaralıdan 7'sinin durumu ciddiyetini koruyor. Ümit ederim ki yeni kayıplarımız olmaz."

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu İstanbul Beyoğlu'daki biri canlı bomba olmak üzere 5 kişinin öldüğü patlamaya ilişkin açıklama yaptı.

Bakan Müezzinoğlu şöyle konuştu: "Şu an itibarıyla 4 vatandaşımızı kaybettik. 36 yaralıdan 7'sinin durumu ciddiyetini koruyor. 4 yaralımız ameliyat sürecinde. Ümit ederim ki yeni kayıplarımız olmaz. Bize gelen bilgiler çerçevesinde yaralıların tespit edilen yaklaşık 12'sinin yabancı uyruklu olduğu bilgisi var."

Beyoğlu'da başka bir canlı bomba olduğu iddialarını sorulması üzerine Bakan Müezzinoğlu, " Asla yoktur demek mümkün değil. Emniyet, istihbarat bütün tedbirleri alıyor ve alacak. Bu öyle haince bir eylem ki kendisini katlederken birilerini de katledebilme yönlendirmesini yapabilen irade var. Bir insanın kendisini katlederken başkalarını da katledebilme noktasına gelmiş olmasının istihbaratla yakalanabilme zorluğunu da kamuoyu biliyor. Bütün bu zorlukları aşacak, o insanları o noktaya getiren insanlık dışı zihniyet de eninde sonunda hak ettiği yere gelecektir." diye konuştu. (İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler