Şahin eşi tarafından işkence edilen kadını ziyaret etti

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, eşi tarafından işkence edilen ve av tüfeğiyle yaralandığı sol bacağı dizden kesilen kadını tedavi gördüğü hastanede ziyaret etti.

Gaziantep’te eşi tarafından önce bıçaklanan daha sonrada pompalı tüfekle vurulan 3 çocuk annesi 4 aylık hamile kadını tedavi gördüğü hastanede ziyaret eden Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, kadının eşinin en ağır cezayı alması için olayın takipçisi olacaklarını söyledi.

Şahinbey ilçesi Kıbrıs Mahallesi’nde geçtiğimiz pazartesi günü meydana gelen olayda iddiaya göre, eşi Mehmet Ali Aşık’tan şiddetli geçimsizlikten dolayı ayrılarak babasının evine giden Çağlar Aşık (26) bir süre babasının evinde kaldı. Bir süre önce barışan çift babasının evinin çatı katında yaşamaya başladı.

Gece geç saatlerde çift arasında bilinmeyen bir nedenle tartışma çıktı. Tartışma sırasında eşi Çağlar’ı darp eden Aşık, daha sonra eşinin ağzını bantladı. Genç kadını bıçakla yaralayan Aşık, daha sonra da pompalı tüfekle genç kadına ateş etti. Sol dizine isabet eden saçmalarla ağır yaralanan genç kadın, ambulansla Dr. Ersin Arslan Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı. Hastanede tedaviye alınan kadının parçalanan bacağı dizinden kesildi.

Olayın ardından yakalanarak gözaltına alınan genç kadının eşi Aşık, emniyetteki işlemlerin ardından çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, 5 gündür hastanede tedavisi süren genç kadını hastanede ziyaret ederek geçmiş olsun dileğinde bulundu. Hastane Yöneticisi Prof. Dr. Mesut Özkaya'dan bilgi alan Şahin, bir süre Çağlar Aşık’ın annesi Döne ve babası Kemal Sönmez ile sohbet etti.

 Ziyaretin ardından Şahin, gazetecilere açıklamalarda bulunarak, olayın takipçisi olacaklarını belirtti.

Genç kadının sağlık durumunun iyiye doğru gittiğini belirten Şahin, "Aileyle konuştum. En ağır şekilde cezalandırılmasını istiyorlar. Zaten en ağır şekilde ceza alıyor. Çıkan yasa bunu getiriyor. Ailenin bu konuda rahat olmasını istedim. Fakat bir taraftan da sosyal destek verilmesi gerekiyor. Ailenin her türlü sosyal desteği, kızımızın bundan sonra sağlığı ve kontrolü bu konuda ‘ben sizin kardeşinizim ve yanınızdayım. Bana düşen neyse de bütün imkânlarımızla bu şehir, bu ülke sizin yanınızda ’ dedim. Bu aileye, kızımıza bu şiddeti uygulayan şahsın en ağır cezayı alması için birebir takipçisi olacağız." dedi. (İbrahim Koçyiğit-İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler