Saldırı hazırlığındaki 13 PKK'li öldürüldü

Avaşin-Basyan, Metina ve Gara bölgelerinden sınır hattındaki karakol ve üs bölgelerine saldırı hazırlığında oldukları tespit edilen 13 PKK'linin düzenlenen hava harekâtı ile öldürüldüğü bildirildi.

Genelkurmay Başkanlığı tarafından dünkü yurt içi olaylara ilişkin bilgilendirmede bulunuldu.

Yapılan bilgilendirmede, sınır dışındaki Avaşin-Basyan, Metina ve Gara bölgelerinde keşif ve gözetleme vasıtalarıyla sınır hattındaki karakol ve üs bölgelerine saldırı hazırlığında oldukları tespit edilen silahlı 13 PKK'li düzenlenen hava harekâtı ile öldürüldü ve PKK'lilere ait silah mevzii, mağara ve sığınakların imha edildiği belirtildi.

Hakkâri Şemdinli’de devam eden operasyonda, tespit edilen iki mağarada yapılan aramada Doçka makineli tüfeği, 2 kalaşnikof piyade tüfeği, 188 doçka fişeği, 13 RPG-yedi roketatar mühimmatı, bir havan mühimmatı, çok sayıda kalaşnikof ve biksi fişeği, 10 el bombası, el yapımı patlayıcı yapımında kullanılan muhtelif malzeme ele geçirildiği ve bir el yapımı patlayıcının imha edildiği kaydedildi.

Hakkâri Çukurca’da ise yapılan arazi aramasında iki antitank mayını, bir RPG-7 roketatar mühimmatı, bir bombatar mühimmatı, 34 adet 5.56 mm fişek, 3 el bombası, 300 gram TNT, el yapımı patlayıcı yapımında kullanılan muhtelif malzeme ve çok sayıda örgütsel doküman ele geçirildiği ve tespit edilen bir el yapımı patlayıcının da imha edildiği aktarıldı.

Hakkâri Merkez’de yapılan arazi aramasında bir kalaşnikof piyade tüfeği ile 30 adet fişeğinin ele geçirildiği belirtilen açıklamada son olarak, Diyarbakır Kulp’ta yapılan adli aramada bir PKK'linin yakalandığı, Şırnak Silopi’de de sınır dışındaki  kamplarından kaçan 5 PKK'linin teslim olduğu ifade edildi. (İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler