Şanlıurfa'da 15 Temmuz meydan etkinlikleri devam ediyor

Şanlıurfa'da 15 Temmuz darbe girişiminin birinci yıl dönümünde düzenlenen anma etkinlikleri meydan nöbetiyle devam ediyor.

Şanlıurfa'da 15 Temmuz darbe girişiminin yıl dönümü dolayısıyla düzenlenen anma etkinlikleri meydan nöbetiyle devam ediyor.

Kur'an-ı Kerim ve salaların ardından okunan ezanla yatsı namazında saf tutan Müslümanlar, ellerini semaya açarak dua ettiler.

Nöbet tutulacak meydana 15 Temmuz şehitlerinin posterlerinin asıldığı görülürken Grup Genç tarafında ilahi ve ezgiler seslendirildi.

Meydan nöbetine katılanlardan Ömer Yurtseven, 15 Temmuz darbe gecesinin bambaşka bir gece olduğunu belirterek yine bir darbe girişimi olması halinde meydanlara döküleceklerini söyledi.

Yurtseven, "O gece anlatılmaz. Yaşadık o geceleri bizzat, tanık olduk. Allah bir daha göstermesin inşallah o geceleri. Rabbim, o gece korkuyu sanki almıştı bizden. Kalbimizde hiç korku olmadan askeriyenin önüne, valiliğin önüne hiç durmadan koştuk. Rabbim o gece bize büyük bir zafer nasip etti. Tekrardan Rabbim şehitlerimize rahmet eylesin. Böyle bir gece daha yaşansa korkmadan tekrar buradan tüm Türkiye emin olabilir ki 80 milyon olarak tekrar sokaklara dökülürüz. Reisicumhurumuzu asla ve asla yalnız bırakmayız inşallah." ifadelerini kullandı.

Necdet Müdüroğlu, Yahya Aldemir ve Mehmet Tevfiktepe ise, birlik ve beraberliğin çok önemli olduğunu ve bunun içinde meydan nöbetine geldiklerini ifade ettiler. (Hüseyin Sayhar-İLKHA)             

 

 

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler