Şanlıurfa Turizmi Geliştirme Genel Müdürü Mehmet Uncu, Şanlıurfa'daki turist yoğunluğuna dikkat çekerek, bu yoğunluğun her geçen yıl artacağını ifade etti.

Şanlıurfa Turizmi Geliştirme A.Ş. Genel Müdürü Mehmet Uncu, kentteki turizm çalışmaları ile ilgili yerel ve ulusal basın mensuplarıyla bir araya geldi.  

Şanlıurfa'nın turizm noktasındaki potansiyeline dikkat çeken Uncu, "Şanlıurfa Turizmi Geliştirme A.Ş geçen yıl kuruldu. Ağustos 2018'de kurulmasına rağmen çeşitli nedenlerden dolayı genel müdür ataması biraz gecikti. 15 Şubat 2019 tarihinden itibaren göreve başladım. Göreve başlar başlamaz ilk işim bir ekip kurmak oldu. Şu anda 6 kişi çalışıyoruz. Bizim yapacağımız iş, turizm sorunlarına hemen cevap vermek değil; peyderpey planlı şekilde ve Göbeklitepe yılı kapsamında da hızlı şekilde cevap vermektir. Ramazan, temmuz ve ağustos ayını biraz hızlı bir şekilde planlama ve uygulama yaparak geçireceğiz." diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 2019 yılını Göbeklitepe yılı olarak seçmesinin kentteki turizm yoğunluğunu artıracağını ifade eden Uncu, "Göbeklitepe yılı kapsamında bildiğiniz üzere Şanlıurfa'da inanılmaz bir turist yoğunluğu var. Bu turist yoğunluğunun çoğu yurtiçi turlardan oluşuyor. Şanlıurfa'nın gözbebeği olan Göbeklitepe sadece Türkiye'nin değil; dünyanın en önemli kültürel yapılardan biridir. Bu nedenle Urfa'ya olan talepler yıllar yılı artacaktır.  Bu amaçla bize gelen talebi karşılayacak şekilde altyapımızı oluşturmamız gerekiyor. Bir ziyaretçinin tekrar burayı ziyaret etmesi ve çevresine önerebilmesi turizm deneyimin geliştirilmesi ve iyileştirilmesiyle mümkün olur." ifadelerini kullandı.

Program, gazetecilerin sorularına verilen cevaplar ile sona erdi. (Abdurahman Uğurlu-İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler