Şanlıurfa'da kaybolan 4 çocuk bulundu

Şanlıurfa'da dün akşamdan beri kayıp olan 4 çocuk arama çalışmaları sonucunda 12 saat sonra bulundu.

Şanlıurfa'nın Karaköprü ilçesinde dün akşamdan beri kendilerinden haber alınamayan 4 çocuk, yapılan arama çalışmaları sonunca mahallenin taziye evinde bulundu.

Alınan bilgilere göre, Karaköprü ilçesine 26 kilometre uzaklıkta bulunan Büyük Alanlı Mahallesi'nde yaşları 4 ile 9 arasında değişen 4 çocuk, saat 19.00 sıralarında, badem toplamak amacıyla evden çıktıktan sonra kendilerinden bir daha haber alınamadı.

Ailenin çevrede yaptığı çalışmalar sonuçsuz kalınca durum jandarmaya haber verildi.

İhbar üzerine bölgeye jandarma, itfaiye ve İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) ekipleri gönderildi. Mahalle sakinlerinin de destek verdiği aramalar sabaha kadar sürdü.

Ekiplerin drone ile yaptıkları arama çalışmaları sonucunda kaybolan Kübra A., Mustafa A., Fatma K. ve Ali K. 12 saat sonra taziye evinde bulundu. Çocukların taziye evinde uyuya kaldığı belirtildi.

Bulunan çocuklar ambulansta sağlık taramasından geçirilmelerinin ardından ailelerine teslim edildi. Çocukların sağlık durumlarının iyi olduğu öğrenildi.

Çocuklarına kavuştukları için büyük sevinç yaşayan aileler, yapılan arama çalışmalarından dolayı ekiplere teşekkür etti. (Abdurahman Uğurlu-İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler