Şanlıurfa'da okullar bir gün tatil edildi

Şanlıurfa'nın düşman işgalinden kurtuluşunun 99'uncu yıl dönümü münasebetiyle perşembe (yarın) günü okullar bir gün süreyle tatil edildi.

Şanlıurfa Valiliği, kentin düşman işgalinden kurtuluşunun 99'uncu yıl dönümü münasebetiyle okulların yarın (Perşembe) tatil edildiğini bildirdi.

Konuyla ilgili Valilik tarafından yapılan açıklamada, "

Aziz milletimiz şanlı tarihi boyunca vatanına, bağımsızlığına ve milli değerlerine büyük bir aşkla bağlanmış; onlara yönelen her türlü tehdidi, varını yoğunu ortaya koyarak bertaraf etmeyi vazife bilmiştir. Milli Mücadele yıllarında tüm yurtta yapılan kurtuluş meşalesi 11 Nisan 1920'de Şanlıurfa mızı da aydınlatmış,  aziz ecdadımız ve kahraman ordumuz bütünleşerek şehrimizi düşman işgalinden kurtarmıştır. Bu kahraman ecdadın torunları olarak bizlere düşen de onların canlarından aziz bilip şehadet şerbetini içerek bize emanet ettikleri bu cennet vatanı aynı bilinçle yarınlara taşımak ve gelecek nesillere daha güçlü bir şekilde bırakmaktır. Gelecek nesillerimize bu şanlı kurtuluş mücadelesini anlatmak, bu kutlu zaferi hissetmelerini, anlamalarını sağlamak, milli birlik ve beraberlik ruhunu çocuklarımıza, gençlerimize nakşetmek açısından önem arz etmektedir. Bu vesile ile 11 Nisan 2019 Perşembe günü Şanlıurfa'mızın şanlı Kurtuluş gününde eğitim ve öğretimin tüm okullarımızda bir gün süreyle tatil edilmiştir." (Abdurahman Uğurlu-İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler