Kurtuluş Savaşı’nda Gaziantep savunmasının önemli isimlerinden ve kentin tanınmış âlimlerinden olan Şehid Molla Mehmet, şehadetinin yıl dönümünde mezarı başında dualarla anıldı.

Kurtuluş Savaşı’nda Gaziantep savunmasının önemli isimlerinden ve kentin tanınmış âlimlerinden olan “Karayılan” lakaplı Şehit Molla Mehmet, şehadetinin yıl dönümünde Şehreküstü Konakları’ndaki Şıh Camii avlusunda bulunan mezarı başında dualarla yâd edildi.

Şıh Camii avlusunda düzenlenen törenin ardından Şehit Molla Mehmet’in mezarı başında Kuran-ı Kerim okunup, dua edildi.

Anma törenine Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Şahinbey İlçe Müftüsü Mahmut Arcaklıoğlu, AK Parti Şahinbey İlçe Başkanı Hasan Teke, Şehit Molla Mehmet’in akrabaları, torunları, Kuvayi Milliye Derneği temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

Törenin ardından açıklamalarda bulunan Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, “Şahinbey’e, Karayılan’a ve 6 bin 317 şehidimize Allah’tan rahmet diliyorum. Bu vatan toprakları kolay kazanılmadı. O günden bugüne kadar yine terörle mücadele kapsamında birçok şehit verdik. Halen Suriye’de ve dünyanın birçok ülkesinde görev yapan askerlerimiz var. Bayrağımızın ve vatanımızın birliği, dirliği için mücadele ediyorlar. Allah onlardan razı olsun. Bu vesileyle bir kez daha tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum.” dedi. (İbrahim Koçyiğit-İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler