Şiddetli fırtına kız öğrenci yurdunun çatısını uçurdu

Siirt'te Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumuna bağlı Siirt Hassa Hatun Kız Öğrenci Yurt binasının çatısı, şiddetli fırtına nedeniyle uçarak yurdun bahçesine düştü.

Siirt Üniversitesi Kezer Yerleşkesi binasında bulunan 2 bin kız öğrencinin barındığı yurt binasının çatısı fırtına nedeniyle koparak yurdun bahçesine düştü.

Olay yerine sevk edilen AFAD, UMKE ve itfaiye ekipleri tarafından yapılan incelemeler sonucunda, çatının düşmesi sırasında bahçede kimsenin olmaması nedeniyle herhangi bir can kaybı ya da yaralanma olmadığı, yurt binasında maddi hasar meydana geldiği tespit edildi.

Siirt Belediyesi İtfaiye Müdürü Misbah Yılmaz, gazetecilere yaptığı açıklamada, olay yerindeki incelemelerini tamamladıklarını ve herhangi bir can kaybının olmadığını söyledi.

Olayı ihbar alır almaz tüm ekipleriyle olay yerine intikal ettiklerini belirten Yılmaz şöyle konuştu:

"Olay yerine gelir gelmez AFAD ekipleriyle birlikte çatının altında kimsenin olup olmadığını belirlemek için çatının altında arama yaptık. Çok şükür çatının uçtuğu sırada bahçede kimsenin olmaması büyük bir faciayı önledi. Şu an olay yeri çalışmalarımızı tamamladık. Yapılacak olay yeri hasar tespit çalışmasının ardından, iş makineleri tarafından çatı kaldırılacak. Çatının üstündeki diğer bölmelerin de çatısının uçma tehlikesi olduğu için bahçeyi boşalttık. Ekipler çalışmalarını tamamladıktan sonra girişlere izin vereceğiz." (İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler