Siirt İl Müftülüğünde devir teslim töreni

Siirt İl Müftülüğünde, yeni atanan İl Müftüsü Ahmet Altıok için devir teslim töreni yapıldı.

Siirt İl Müftülüğü görevini 2010 yılından beri sürdüren Faruk Arvas, makamında düzenlenen devir teslim töreniyle müftülük kisvesi olan cübbeyi, bu göreve yeni atanan Ahmet Altıok'a teslim etti.

Görevini büyük bir memnuniyetle Altıok'a bıraktığını belirten Arvas, bölgeyi bildiği için vali ve kanaat önderlerinin isteğiyle 2010'da buraya atandığını hatırlattı.

Arvas, "Toplumu din konusunda aydınlatmakla görevlendirilen camianın bir ferdi olarak, 8 yıllık çalışma süresi boyunca elimden geldiği kadar İslam'ı anlatmaya, toplumu din konusunda aydınlatmaya azami gayret gösterdim. Peygamber bilinmeden ve sevilmeden, Peygambere tabi olunmadan Allah'ın tam anlamıyla bilinemeyeceğini, İslam'ın anlaşılamayacağını ve yaşanılamayacağını bildiğim için bütün sohbetlerimizde Peygamberimizi anmaya değil de anlamaya çalıştık. Bu bir hizmet yarışıdır. Bu hizmet yarışı bayrağını halefim Ahmet Altıok kardeşime tevdi ediyorum. Ayrıca şunu söylemek istiyorum: 2010 yılında göreve geldiğimde il merkezinde 22, ilçelerde de 22 Kur'an kursumuz vardı. Toplamda 44 Kur'an kursumuz varken bu 8 yıllık hizmet süresi zarfında il içerisinde bulunan Kur'an kursu sayımız 124'e yükseldi. İl genelinde ise 44 olan Kur'an kursu sayısını 200'e yükselttik. Yine 2010 yılında merkezde 117 cami varken şu anda 141 camimiz oldu. Bundan sonra bu bayrağı daha ileriye götürme çabası sizlere nasip olacaktır." dedi.

İrşat ve tebliğ görevini ayırt etmeksizin herkese götüreceğini dile getiren Altıok ise şunları söyledi: "Peygamberler şehrinden Siirt'e gelmiş bulunuyorum. Evliyalar ve ulema yatağı olan ülkemizin seçkin ve en güzel illerinden Siirt'e gelmekle mutlu oldum. İsteyerek ve içimde bir huzurla buraya geldim. Diyanet İşleri Başkanlığı mevzuatı ve vazifemizin gereğince inşallah irşat, tebliğ, eğitim ve öğretim görevini halkımızın tüm katmanlarına ayrım yapmaksızın götüreceğim. Herkesi kucaklayacak ve herkesle gönülden münasebetler kuracağım. Muhterem hocamızın başlattığı projeleri kaldığı yerden ileriye doğru taşıyacağız. Yeni yapacağımız projelerle halkımızı memnun edecek hizmetler yaparak, gece gündüz demeden Allah'ın izni ile Siirtli hemşerilerimi çok memnun edeceğime, onların sevgi ve saygısını kazanacağıma söz veriyorum." (İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler