​Pervari ilçesine bağlı Dolusalkım köy yolunda, ekipler kar temizlemesi yaparken meydana gelen olayda ölen ya da yaralanan olmazken çığ düşmesi sonucu kapanan yol İl Özel İdaresi ekipleri tarafından ulaşıma açıldı.

Pervari, Eruh ve Şirvan ilçelerinde kardan kapanan köy yollarının açılması için çalışmaların devam ettiğini belirten İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Hıfzullah Canpolat, bu bölgelerde çığ düşmelerinin yaşanabileceği, köylülerin bu konuda dikkatli olmalarının gerektiğini söyledi.

Pervari İlçesine bağlı Dolusalkım köyü yakınlarında yol açma çalışması yapıldığı sırada çığın düştüğünü ve yolun kısa süreli kapandığını belirten Canpolat, "İlçelerimizde yoğun kar yağışları aralıklarla devam etmektedir. Açtığımız birçok köy yolumuz, çığ düşmesinden ötürü tekrar kapandı. Çığ düşmesi esnasında yolun boş olması sevindirici olurken çığ düşen yollarımızı tekrar ulaşıma açmak için çalışmalarımız devam ediyor." dedi. (İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler