Siirt Valiliğinden

Siirt Valiliği, Oda TV ve çeşitli internet sitelerinde "Kaymakamların bir maç esnasında kavga ettiği" iddialarını yalanladı.

Siirt Valiliği, 27 Mart 2019 tarihinde Cumhuriyet, Oda TV ve çeşitli internet sitelerinde; "Kaymakam Maçta Kaymakam’a saldırdı", "Futbol Maçında Kaymakamlar Birbirine Girdi." başlığı altında haberlere ilişkin yazılı bir açıklama yaptı.

Valilikten yapılan açıklamada, söz konusu haberlerin tamamen asılsız ve gerçek dışı olduğu vurgulanarak şöyle denildi:

"27 Mart 2019 tarihinde Siirt birinci Amatör Ligi Futbol müsabakaları kapsamında, Şirvan şehir stadında Şirvan Spor ve Eruh Gençlik Spor Müsabakasında, Eruh taraftar grubunu koruma amaçlı Jandarma birlikleri güvenlik koridoruna alınmıştır. Yaklaşık 6 noktada güvenlik önlemi alınarak, taraftarın sahaya girmesi ve hakemlere yönelik bir saldırı girişimini engellemek için gerekli tedbirler alındı. Misafir ve ev sahibi seyircilerinin sahaya girmesi kolluk güçlerince engellenmiş, hiçbir şekilde sahaya seyirci girişi yaşanmamıştır." denildi.

Açıklamada, maçın sona ermesiyle birlikte futbolcuların fiziki olarak birbirlerine saldırıda bulunduğu; cereyan eden olayları yatıştırmak için Şirvan Kaymakamı, Şirvan Belediye Başkanı, Eruh Kaymakamı, Belediye Başkan Vekili ve korumalarının bulunduğu ekibin sahaya girerek, futbolcuları ayırmaya çalıştığı aktarıldı.

"Eruh Kaymakamına herhangi bir saldırıda bulunulmamıştır"

Açıklamada, Yaşanan olaylar, futbolcuların ayrı soyunma odalarına kolluk nezaretiyle yerleştirilmesiyle son bulmuş, konuk takım otobüsüne kadar polis ve jandarma eşliğinde koridor oluşturularak refakat edilmiş, konuk takımın ilçe dışına güvenli bir şekilde sevki sağlanmıştır. Çeşitli basın yayın organları ve internet sitelerine yansıyan Eruh Kaymakamına saldırıldığı şeklindeki haberler, tamamen asılsız ve gerçek dışıdır.  Eruh Kaymakamına herhangi bir saldırıda bulunulmamıştır." ifadelerine yer verildi. (Murat Orhan-İLKHA)                                                   

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler