Siirt’te binlerce kişi Gündem Gazetesini tel’in etti

Siirt’te Mustazaflar Cemiyeti başta olmak üzere birçok STK temsilcileri bir araya gelerek PKK’nın yayın organı Özgür Gündem Gazetesinin Hz Muhammed’e hakaret içeren karikatürüne tepki amaçlı kitlesel basın açıklaması düzenlendi.

özgür Gündem Gazetesinde Halil İncesu adlı karikatüristin Hz Muhammed'e hakaret içerikli karikatürü yayınlanmasına tepkiler devam ediyor.

Başta Mustazaflar Cemiyeti Siirt şubesi olmak üzere, HÜDA PAR il teşkilatı yetkilileri ve birçok İslam STK temsilcileri bir araya gelerek Gündem Gazetesinin yayınladığı hakaret içerikli çirkin karikatürü binlerce kişinin katılımıyla yapılan basın açıklama ile kınadı.

Güres caddesi Sancaklar İlköğretim Okulunun önünde toplanan binlerce kişi gündem gazetesine sert tepki gösterdi.

Salâvatlar eşliğinde basın açıklamasının yapılacağı yere gelen binlerce Siirtli, ‘Zalimler İçin Yaşasın Cehennem' ,‘Tek önder Tek Rehber', ‘özgür Gündem Şaşırma Sabrımızı Taşırma' sloganları ile tepkilerini dile getirdi.

Siirt'te faaliyet gösteren birçok İslami Sivil Toplum Kuruluşu adına basın açıklamasını Murat Bülbül okudu.

Hiçbir komutanın, devlet adamının veya başka bir Peygamberin hayatının Hz. Muhammed (sav) kadar detaylı ve kapsamlı kayıt altına alınmadığını belirten Bülbül, "Akıl tutulması ve basireti bağlanmamış her insan nezdinde iftiharla ve takdirle Hz Muhammed'in hayatı anlatılmıştır." dedi.

Köhnemiş bir ideolojinin silahşorluğuna soyunan özgür Gündem Gazetesi

Bazı insanların cehalet, kin ve nefretlerinden dolayı Hz Muhammed'e (sav) karşı alçakça ileri geri konuştuğunu ifade eden, Bülbül, "Bu alçaklığın son örneği ise tarihin çöp sepetine atılmış köhnemiş bir ideolojinin silahşörlüğüne soyunan özgür Gündem Gazetesi olmuştur."şeklinde konuştu.

"Peygamberimizi zehirli kalemleriyle iğrenç karikatürlerine konu etme cüretine kalkışan bu nasipsizleri şiddetle kınıyor ve lanetliyoruz" diyen Bülbül, sözlerini şöyle sürdürdü: "Batıdaki İslami fobilerinin içimizdeki ajanları olarak çalışan mesnetsiz ve insafsız iddialarına kimse inanmıyor ve kale de almıyor. Bunların din ve ahlak düşmanları olduklarını biliyoruz ve görüyoruz."diye konuştu.

"Küfrünüzde ve kininizle boğulup ebter olup unutulacaksınız"

İçlerindeki İslam'a olan kin ve nefretlerinin gazete olarak dışa yansıtmaktan ibaret olduğunu vurgulayan Bülbül, "Küfrünüzde ve kininizle boğulup ebter olup unutulacaksınız. İslami değerlere ve Peygamberlere hakareti görmezden gelmeyeceğiz ve kabul etmeyeceğiz." dedi.

Müslümanların en büyük kutsallarından olan Hz Muhammed'e dil uzatma cüretini göstererek milyarlarca Müslüman'ın lanetine maruz kalacaklarını belirten Bülbül, "Müslümanların sinir uçlarıyla oynamaya çalışan özgür Gündem Gazetesi yöneticilerini provakatif ve aşağılık faaliyetlerinden vazgeçmeye çağırıyoruz."şeklinde konuştu.

Ensar Derneği Başkanı Necmettin Çicek'in yaptığı dua ile basın açıklanması sona erdi. (Muhammed Dayan-İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler