Siirt'te

Siirt'te, jandarma tarafından düzenlenen "Güven ve Huzur" uygulaması neticesinde çeşitli suçlardan aranan 13 şahıs ile trafikten men edilen 5 araca 4 bin 168 TL para cezası kesildi.

Kamu düzeninin sağlanması, suç ve suçlularla mücadelede aranan şahısların yakalanması amacıyla Türkiye genelinde olduğu gibi Siirt'te de jandarma tarafından yapılan "Güven ve Huzur" uygulaması neticesinde çeşitli suçlardan aranan 13 şahıs ile trafikten men edilen 5 araca 4 bin 168 TL para cezası kesildi.

Siirt İl Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamada, "Türkiye genelinde, kamu düzeninin sağlanması, güven ve huzur ortamının devamlılığı için; başta terör, asayiş, narkotik, hırsızlık, dolandırıcılık suçlarını işleme amacında olan şahıs veya şahısların caydırılarak, muhtemel suçların ve mağduriyetlerin önüne geçilmesi, adli makamlarca arama kaydı bulunan şüphelilerin, araçların yakalanması ve tespit edilen suçlarla ilgili suç delillerinin ele geçirilmesi maksadıyla; kamu binaları çevreleri, cadde, sokak, park, bahçe, metruk binalar ile umuma açık tüm eğlence mekânları ve çevrelerinde idari denetime yönelik kontrol ve arama faaliyeti şeklinde 'Güven ve Huzur Uygulaması' icra edilmiştir." denildi.

Açıklamanın devamında, "Yapılan arama faaliyeti neticesinde; bin 151 araç ve 3 bin 379 şahıs kontrolü yapılmış olup, yapılan sorgulamalarda; 1 hırsızlık, 1 kasten yaralama, 1 basit yaralama ve 10 yoklama kaçağı olmak üzere toplam 13 aranan şahıs yakalanmış, 5 araç trafikten men edilerek 4 bin168 TL para cezası uygulanmıştır." ifadelerine yer verildi. (Murat Orhan-İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler