Siirt'te 03 Aralık 2019 günü jandarma tarafından icra edilen önleyici hizmet devriyesi esnasında bir araçta tarihi sikke ele geçirildi.

Siirt'te 03 Aralık 2019 günü jandarma tarafından icra edilen önleyici hizmet devriyesi esnasında durdurulan bir araçta üzerleri aranan 2 şahsın üzerinde eski dönemlere ait 8 adet sikke, bir adet de dedektör ele geçirildi.

Siirt Valiliğinden yapılan açıklamada, "Siirt İl Jandarma Komutanlığı, Merkez İlçe Jandarma Komutanlığı ekiplerince 03 Aralık 2019 günü icra edilen Önleyici Hizmet Devriyesi faaliyeti esnasında şüphelenilen bir araçta ve araçta bulunan 2 şüpheli şahsın üzerlerinde yapılan aramalarda; 8 adet eski dönemlere ait sikke, bir adet dedektör ele geçirilmiştir." denildi.

Söz konusu olayla ilgili olarak Siirt Cumhuriyet Başsavcılığına bilgi verildiği ve alınan talimatlar doğrultusunda şüphelilerin gözaltına alınarak soruşturmaya başlanıldığı kaydedildi. (Murat Orhan-İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Bizi Takip Edin

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler