Silahlı suç örgütüne operasyon: 17 tutuklama

​Gaziantep'te silahlı suç örgütüne yönelik düzenlenen operasyonda gözaltına alınan 20 şüpheliden 17'si tutuklandı.

Gaziantep'te “Kaçanlar Grubu” olarak bilinen silahlı suç örgütüne yönelik düzenlenen operasyonda gözaltına alınan 20 şüpheliden 17'si tutuklanarak cezaevine konuldu.

Konu ile ilgili Gaziantep İl Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, kent merkezinde silahlı suç örgütü kurdukları belirlenen bir çete tespit edildi.

Liderliğini H.K, yöneticiliğini M.M K, S.K ve A.K isimli şüphelilerin yaptığı ve “Kaçanlar Grubu” olarak bilinen aralarında silahlı suç örgütü lideri ve yöneticilerinin de bulunduğu 20 şüphelinin yakalanması için çalışma başlatıldı.

Çalışma kapsamında bir şirkte düzenlenen operasyonda, silahlı suç örgütü lideri ve yöneticilerinin de aralarında bulunduğu 20 şüpheli gözaltına alındı.

Şirkette yapılan aramada, bir kalaşnikof tüfek, 9 dolu, 30 boş kalaşnikof mermisi, bir G-3 piyade tüfeği mermisi, 5 tabanca, 84 tabanca mermisi, 4 av tüfeği, 27 av tüfeği mermisi, 9 ses fişeği, 6 kurusıkı tabanca, bir sustalı bıçak, 10 uyuşturucu hap, 60 gram esrar, 100 gram uyuşturucu madde, 99 senet, 2 şirket kaşesi, 2 çek, 4 çek defteri, 4 vekaletname, 2 tapu, bir ihtarname ve çok sayıda hayali şirket evrakları, dekontlar ile çek fotokopileri ele geçirildi.

Şüpheliler emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi. Şüphelilerden 17'si çıkarıldıkları mahkemece "suç işlemek amacıyla silahlı örgüt kurma, yönetmek, kurulan örgüte üye olmak" suçlarından tutuklanırken, 3 şüphelide adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. (İbrahim Koçyiğit-İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Öne Çıkan Haberler