Sinop Valisi görevden alındı, albay eşi de gözaltında

Darbe girişimi soruşturması kapsamında Sinop Valisi Yasemin Özata Çetinkaya'nın görevden alındığı, eşi Sinop Garnizon Komutan Vekili Albay Temel Çetinkaya'nın da gözaltında olduğu bildirildi.

Edinilen bilgilere göre, Sinop Valisi Yasemin özata Çetinkaya'nın görevden alındığı, eşi Sinop Garnizon Komutan Vekili Albay Temel Çetinkaya'nın da gözaltına alındı.

Darbeye tepki amacıyla Valilik önünde toplanan vatandaşlara hitap eden Sinop Vali Yardımcısı Ekrem Yaman, sağduyu çağrısında bulunarak, "Yaşananlar karşısında Cumhurbaşkanından köy muhtarına kadar herkes görevini yapmıştır" dedi. Toplanan grup darbe karşıtı sloganlar attıktan sonra sessizce dağıldı.

Daha sonra basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Vali Yardımcısı Yaman, bir gazetecinin sorusu üzerine, Vali Yasemin özata Çetinkaya'nın görevinden alındığını, ancak ayrıntılar hakkında bilgisinin olmadığını söyledi.

Eski Giresun Valisi Hasan Karahan'ın Sinop'a atandığı ve Sinop'a gelmek üzere yola çıktığı da gelen bilgiler arasında…

öte yandan Sinop Cumhuriyet Başsavcısı Ozan Kaya, Vali Yasemin özata Çetinkaya'nın eşi Garnizon Komutan Vekili Jandarma Albay Temel Çetinkaya'nın da gözaltında olduğunu bildirdi. (İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler