Şırnak Valiliğinden açık alanda  düğün yasağı

Şırnak Valiliği tarafından yapılan açıklamada, açık alanda yapılacak düğün, sünnet, asker uğurlama ve benzeri etkinliklerin yasakladığı blirtildi.

Şırnak Valiliği yaptığı açıklamada , açık alanda yapılacak olan düğün,sünnet, asker uğurlama ve benzeri etkinliklerin yasakladığını bildirdi.

Valilik açıklamasında, Şırnak il ve ilçelerinde, özellikle yaz mevsimi dolayısı ile artan açık alanlarda yapılan düğün, kına gecesi, sünnet merasimi, gelin çıkarma, asker uğurlaması ve benzeri etkinliklerde halkın huzuru, can ve mal emniyetini, milletin birlik ve beraberliğine kast eden, kamu düzeni ve bütünlüğünü tehdit eden terör eylemlerinin engellenmesi ve üzücü olayların yaşanmaması amacıyla, 5442 sayılı İl İdaresi Kanunu'nun 1. Maddesinin c fıkrasına göre yasaklandığını duyurdu.

Açıklamanın devamında, düğün ve benzeri etkinliklerin yapılması durumunda kapalı alan bulunmayan yerlerde kolluk kuvvetlerin koordinasyonu ile hareket edilmesi ve iletişim bilgilerinin en yakın kolluk kuvvetlerine bildirilmesi gerektiği belirtildi.

Açıklamada ayrıca," Bu hususta alınan ve ilan olunan karar ve tedbirlere aykırı hareket ettiği tespit edilen yukarıda bahsedilen etkinliklerin faaliyetlerinin men edilmesi ve sorumlular hakkında ilgili mevzuat hükümlerince idari para cezası uygulanmasına Valiliğimizce karar verilmiştir " ifadelerine yer verildi. (İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler