Şırnak'ta 3 kişi su kuyusuna düştü

Şırnak Merkez Balveren beldesinde bulunan ruhsatsız kömür ocaklarının faaliyetlerinin yasaklanmasının ardından malzemelerini almaya giden 3 kişi, su dolu kuyuya düştü.

Şırnak Merkez Balveren beldesinde kapatılan kömür ocağında malzemelerini almaya gittikleri öğrenilen 2'si kardeş 3 kişi, su dolu kuyuya düştü.

Olay saat 12.00 sıralarında Balveren beldesinde Araköy (Kiron) mevkisinde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, 17 Ekim’de Şırnak-Cizre arası Cudi Dağı eteklerindeki kömür ocakları bölgesinde bulunan 3 Nolu kömür ocağında 8 işçinin hayatını kaybettiği göçüğün ardından faaliyeti durdurulan ocağa malzemelerini almak için giden, kardeş oldukları öğrenilen Abdurrahman ve Ömer Tunç ile İdris İnal, su dolu kuyuya düştü.

Durumun bildirilmesi üzerine olay yerine AFAD, ambulans ve jandarma ekipleri sevk edilirken, su dolu kuyuya düşenlerin çıkarılması için Batman ve Van'dan da dalgıç talebinde bulunuldu.

Altı su ile dolu olan, 60 metre derinliğindeki kuyu sisteminde çalışan kömür ocağında, 3 kişinin kurtarılması için çalışmalar sürüyor. (İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler