Şırnak’ta PKK propagandasına 76 gözaltı

Şırnak Merkez, Cizre, Silopi, İdil, Uludere, Beytüşşebap ve Güçlükonak ilçelerinde PKK’ye yönelik gerçekleşen eş zamanlı operasyonda 76 kişi gözaltına alındı.

Şırnak’ta sosyal medyada PKK propagandası yaptıkları gerekçesiyle düzenlenen eş zamanlı operasyonlarda kent merkezinde 14, Cizre’de 23, Silopi’de 18, İdil’de 13, Uludere’de 2, Beytüşşebap’ta 5 Güçlükonak’ta bir kişi olmak üzere toplamda 76 kişi gözaltına alınırken, yapılan aramalarda da çok sayıda mühimmatın ele geçirildiği bildirildi.

Valilikten yapılan açıklamada, "İlimiz Merkez ve tüm ilçelerimiz ile Antalya İlinde PKK/KCK terör örgütünün silahlı aparatı YPS içerisinde terör örgütü güdümünde kurye/milis/işbirlikçi olarak, KCK/TY yapılanması içerisinde faaliyet gösteren ve sosyal medyada terör örgütünün propagandasını yapan şahıslara yönelik yaklaşan Nevruz öncesi huzur ve güvenliğin sağlanması amacıyla Şırnak İl Emniyet Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen eş zamanlı operasyon neticesinde; Merkez ilçesinde 14, Cizre ilçesinde 23, Silopi ilçesinde 18, İdil ilçesinde 13, Uludere ilçesinde 2, Beytüşşebap ilçesinde 5 ve Güçlükonak ilçesinde bir olmak üzere toplamda 76 şahıs gözaltına alınmıştır. Ayrıca yapılan aramalarda; 2 adet ruhsatsız av tüfeği, 4 adet örgütsel doküman, 3 adet örgütsel resim, 3 adet AK47 tüfek şarjörü, 17 adet 7.62 mm fişek, 2 adet 7.65 mm ruhsatsız tabanca, 20 adet 9.19 mm tabanca fişeği, bir adet yasaklı FETÖ/PDY terör örgütüne ait kitap, 3 adet üzerinde örgütsel yazı bulunan tişört, bir adet 'Kürdistan' ibareli kimlik, çok sayıda dijital materyal ele geçirilmiştir. Yakalanan şahıslarla ilgili işlemler adli makamlarca yürütülmektedir." denildi. (İLKHA)           

 

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler