Ağrı Belediye Eş Başkanı Sırrı Sakık, 2015 yılı Newroz programında sarf ettiği sözlerden dolayı 7 ay hapis cezasına çarptırıldı.

Ağrı'da 2014 yılında düzenlenen Newroz programında HDP'ye "Mustafa Kemal'in askerleriyiz" sloganları ile saldıran gruplar hakkında "İt sürüleri" dediği iddiasıyla hakkında TCK'nin 301'inci maddesinden açılan davadan beraat eden Ağrı Belediye Eş Başkanı Sırrı Sakık'a , bu kez de 2015 Newroz kutlamalarında aynı konu ile ilgili yaptığı açıklama nedeniyle açılan davadan ceza verildi.

Mahkeme Sakık'a TCK 301'ci maddeden 7 ay 15 gün hapis cezası verdi.

Sakık'ın konuya açıklık getirmek için yaptığı "Ben Mustafa Kemalin askerlerine bir şey demedim. O partimize saldırılanlara it sürüleri dedim" açıklamasından dolayı hakkında "Türk milletini aşağılama" (TCK 301) iddiasıyla Ağrı 3'üncü Asliye Mahkemesi'nde açılan davanın dün görülen karar duruşmasında Sakık'a 7 ay 15 gün hapis cezası verildi.

Sakık hakkında verilen kararın hükmün geri alınabilir, cezanın ertelenebilir olmasına rağmen, karar İçişleri Bakanlığı'na gönderildi.

Sakık'ın avukatlarının karara itiraz edecekleri öğrenildi. (İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler