Siverek’te doktorun darp edilmesine tepki

Siverek Devlet Hastanesi’nde Genel Cerrahi Uzmanın darp edilmesini kınayan doktorlar, poliklinikte hasta kabul etmeyerek darp olayına tepki gösterdi.

Siverek Devlet Hastanesi Genel Cerrahi Polikliniğinde görevli Uz. Dr. Mehmet Oduncu bugün öğlen saatlerinde muayene odasında bir hasta yakını tarafından darp edildi. Sağlık –Sen ve SES tarafından düzenlenen ortak basın açıklaması ile Genel Cerrahi Doktoru Mehmet Oduncu'nun darp edilmesini kınadı.

Siverek Devlet Hastanesi bahçesinde yapılan basın açıklamasını Serdar Hanpolat okudu. Açıklamada, "Genel cerrahi polikliniğinde hasta muayene eden Uz. Dr. Mehmet Oduncu arkadaşımız, saat 12.15'te öğlen yemeği saatinde olması gerekirken hastalar mağdur olmasın diye muayenesine devam etmiş, buna rağmen bir hasta yakınının saldırısına maruz kalmıştır. Darp sonucu doktor arkadaşımızın yüzünde kesikler ve şişmeler oluşmuştur. Bu olay nedeni ile bu saldırıya karşı tepki göstermek amacıyla hastanemizde acil hizmetleri dışında polikliniklerde hizmet verilmeyecektir. Vatandaşların bunu anlayışla karşılamasını bekliyoruz. Zorunlu hizmeti bittiği halde Siverek halkına özveriyle hizmet vermeye devam eden ve bu saldırıya maruz kalan meslektaşımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletiyor. Bir daha böylesi üzücü bir olaya maruz kalmamasını ümit ediyoruz."

Basın açıklamasının devamında, sağlık hizmeti veren her kademeden sağlık emekçilerinin yaptıkları işin niteliği itibari ile kutsal bir mesleği icra ettiğine dikkat çekilerek, "Sağlık çalışanlarının fedakârca gece-gündüz demeden her türlü şartta vatandaşlara sağlık hizmeti vermektedirler. Yapılan bu hizmetler karşılıklı hoşgörü, sevgi ve saygı çerçevesinde olmalıdır. Bizler sağlık hizmetinin kutsal olduğuna inanıyoruz. Halkımızdan da bu kutsal hizmeti sunan sağlık personellerine daha duyarlı davranmasını talep ediyoruz. Vuku bulan bu hadiseyi kınıyoruz. Konu ile ilgili başlatılan adli sürecin takipçisi olacağımızı kamuoyunun bilgisine sunarız." ifadeleri kullanıldı. (İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler