Siyer Sınavı'na katkı sunan idarecilere hediyeler verildi

Peygamber Sevdalıları Vakfı tarafından düzenlenen Siyer Sınavı'na katkı sunan idarecilere hediyeler takdim edildi.

Peygamber Sevdalıları Vakfı tarafından "O'nu Oku, O'nu Yaşa" sloganıyla 17 Şubat'ta Türkiye genelinde düzenlenen Umre Ödüllü Siyer Sınavı'na katkı sunan başta İl Milli Eğitim Müdürü olmak üzere okul idarecilerine teşekkür mahiyetinde hediyeler takdim edildi.

Okulları ziyaret eden Peygamber Sevdalıları Vakfı Tanıtım ve Medya Başkanı Feyzi Aydın, Peygamber Sevdalıları Vakfı Batman Koordinatörü Nureddin Teymur ile Peygamber Sevdalıları Vakfı temsilcileri, gerek izin gerekse okulların tahsisi hususunda sınava katkı sunan İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran ve okul idarecilerine teşekkür mahiyetinde çeşitli hediyeler verdi.

Konu hakkında İLKHA'ya bilgi veren Peygamber Sevdalıları Vakfı Tanıtım ve Medya Başkanı Feyzi Aydın, "17 Şubat itibarıyla Türkiye geneli yapmış olduğumuz O'nu Oku O'nu Yaşa temasıyla siyer sınavını gerçekleştirmiştik. Batman ili ve ilçelerinde özellikle sınav yaptığımız okulları ziyaret ettik. Ziyaretlerimizin ilkini Batman İl Milli Eğitim Müdürüne yaptık. Müdürümüze bir hediye takdim ettikten sonra sınav yaptığımız okulları ziyaret ettik, kendilerine ufak bir hediyemiz oldu. Siyer sınavına olan katkı ve emeklerinden dolayı kendilerine teşekkür ettik. Batman geneli yaklaşık 200 kişi siyer sınavında dereceye girdi. Dereceye girenlerin ödüllerini de Allah kısmet ederse 7 Nisan'da İl Kültür Merkezine yapacağımız bir etkinlikle kendilerine takdim edeceğiz. Siyer sınavına giren veya katkısı olan herkese teşekkür ediyoruz." dedi.  

"Türkiye geneli 12 noktada etkinlikler yapacağız"

2019 yılı siyer sınavını geride bıraktıklarını belirten Aydın, "Sekizinci senedir siyer sınavını yapıyoruz. Önümüzdeki sene için siyer sınavı için çalışmalarımız devam ediyor. İnşallah yine Türkiye geneli siyer sınavımız olacak. Peygamber Sevdalıları olarak etkinliklerimize devam ediyoruz. Özellikle Nisan ayında yapacağımız etkinliklere yoğunlaşmış bulunmaktayız. Türkiye geneli 12 noktada etkinlikler yapacağız. Bu etkinlikler için çalışmalarımız devam ediyor." ifadelerini kullandı. (Mehmet Sait Çelik –İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler