Siyer Sınavı'nda dereceye girenlere ödül

Mardin'de Siyer Sınavı'na katılarak dereceye girenlere ödülleri verildi.

Peygamber Sevdalıları Platformu tarafından, 18 Şubat'ta "O'nu Oku, O'nu Yaşa" sloganıyla düzenlenen Siyer Sınavı'nda dereceye girenlere ödülleri veriliyor.

Mardin'in Yeşilli ilçesinde sınava katılarak dereceye giren Suriyeli Eyma Akup'a dizüstü bilgisayar, Enes Araz’a futbol topu, Betül Öztürk’e eşarp ve Muhammed Demir'e 16 GB flaş bellek verildi.

Hediyeleri veren Peygamber Sevdalıları Platformu Yeşilli Temsilcisi Metin Tekin, Siyer Sınavı gibi yarışmalar vesilesiyle Hazreti Muhammed'in daha iyi tanınacağını söyledi.

Hazreti Peygamber'i tanıtan sınavların kaybedeninin olmadığını vurgulayan Tekin, "Dini tanıtmaya yönelik olan sınavlar, neticesi ne olursa olsun aslında kazandığınız ve kaybetmeyeni olmayan sınavlardır. Bu sınavın amacı, Hazreti Peygamber'i tekrardan hayatımızın her alanına sokabilme çabasıdır. Çünkü bizi dinimizden uzaklaştırmaya çalışanlar, bizim dünya imtihanını kaybetmemizi isteyenler ilk olarak Hazreti Peygamber'i hayatımızdan çıkarmaya çalışmışlardır. Onun yerine hepimize farklı farklı rol modeller sunmaya çalışmışlardır. Bu yüzden Peygamber Efendimizi tanımak ve hayatını anlamak, mücadelesini bilmek ve hayatımızın her alanına onu taşımak gerekiyor. Peygamber Efendimize olan sevgimizin gerekliliği evimizde, ailemizde, eğitimimizde, ticaretimizde, siyasetimizde, konuşmamızda ve kısacası hayatın her alanında Peygamber Efendimiz nasıl yaşamışsa onu okumak, anlamak ve onun gibi yaşamakla olur. Ben, sınava katılım gösteren ve dereceye giren öğrencileri kutluyorum." dedi.

Siyer Sınavı'nın birinci kategorisinde dereceye girerek dizüstü bilgisayar kazanan Suriyeli Akup ise sınava çok çalıştığını ve 3 kez kitabı okuduğunu kaydetti.

Akup, "Peygamber Efendimizi çok seviyorum ve sürekli onun hayatını okuyorum. Siyer Sınavı için verilen hikâyeyi okurken hiç zorlanmadım. Okuduğumu çok iyi anlıyordum ve sınava girince hiç heyecanlanmadım. Soruların hepsine doğru cevap verdim ve dizüstü bilgisayar ödülünü kazandım. Bugün de hediyemi aldım. Çok sevinçliyim. İnşallah her yıl Siyer Sınavı'na katılacağım." ifadelerini kullandı. (M. Salih Keskin - İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler